Вулиця Корзо в Ужгороді – пішохідна зона в старому центрі міста, історія вулиці


За історію свого існування місто Ужгород – обласний центр Закарпаття – входив до складу більше 20 держав, що, звичайно ж, відбилося на тому, як виглядають вулиці старого центру. Зараз в місті на Ужем проживають представники 67 національностей, а сам місто, ніби, складається з кількох міст. Кожна частина відноситься до окремої епохи. У самому центрі Ужгорода невеликі вулички нагадують про часи середньовічної Угорщини та імперської Австро-Угорщини. Саме до цієї частини міста і відноситься вулиця Корзо в Ужгороді.

Вулиця Корзо в Ужгороді - пішохідна зона в старому центрі міста, історія вулиці

Ужгород, без перебільшення, розташувався в самому центрі Європи. А серцем, головною і улюбленою вулицею городян є невелика вулиця Корзо. Вона, дійсно, досить маленька і на карті Ужгорода її знайти не легко. Дивіться на помаранчеву лінію, на карті видно, що вона тягнеться від площі Корятовича до зеленої набережній Незалежності, окрасою якої є ще одна визначна пам’ятка Ужгорода – знаменита Липова алея.

Вулиця Корзо в Ужгороді - пішохідна зона в старому центрі міста, історія вулиці

До речі, назва Ужгород офіційно закріпилась за містом лише в 20-х роках минулого століття. До цього часу і, практично, з самого заснування, місто було відоме як Унгвар. Таку назва йому дали кочові племена угрів, які захопили Закарпатську столицю ще у ІХ столітті.

Перші спогади про вулицю відноситься до 1691 року. У той час її називали Мостова. Архітектурний вигляд вулиці сформувався в кінці XIX початку ХХ століть. Колись, в цьому районі жили прості ремісники. До першої світової війни тут було багато маленьких крамниць, власниками яких були, здебільшого, представники єврейської національності. Саме тому, цю частину міста часто називали єврейським кварталом.

Вулиця Корзо в Ужгороді - пішохідна зона в старому центрі міста, історія вулиці

З давніх-давен вулиця Корзо в Ужгороді була улюбленим місцем, де любили прогулюватися міські красуні і ремісники, купці і важливі іноземці. Місцеві ж модниці не втомлювалися перебігати від однієї лавки до іншої в пошуках чергової обнови. Колись, на цій вулиці знаходилася перша в Ужгороді аптека. Багато чого змінилося з тих давніх часів, але атмосфера на улюбленому городянами та гостями міста – старому ужгородському Корзо – залишилася такою ж.

За радянських часів вулиця була перейменована на вулицю Суворова. Історичну назву повернули вулиці після того, як Україна стала незалежною державою. Зараз на Корзо розташовані численні бутики і кав’ярні. Місцеві мешканці та численні гості міста і сьогодні люблять проводити вільний час в гостинних кав’ярнях, ресторанчиках, слухати мелодії вуличних музик, дивитись роботи закарпатських художників, які виставляються під відкритим небом або просто неквапливо прогулюватися по Корзо.

Вулиця Корзо в Ужгороді - пішохідна зона в старому центрі міста, історія вулиці

Потрібно відзначити, що вулиця Корзо в Ужгороді – це пішохідна зона, де проїзд транспорту заборонений. Чим не справжнє, живе серце міста? Тому, коли вирішите приїхати в Ужгород, то пам’ятайте, що вам неодмінно потрібно побачити його історичну частину – старий центр і вулицю Корзо.

Ця фото-галерея допоможе вам пройтися по ужгородському Корзо від початку вулиці (на площі Корятовича) і до кінця (на набережній Незалежності). Такою ми побачили її жарким літом 2019 року.

Не пропустіть – Красиві фото осіннього Ужгорода

А це відео допоможе вам здійснити віртуальну 3D прогулянку по ужгородській вулиці Корзо.

Пропонуємо до перегляду ще й відео-фільм, з якого дізнаєтесь таємниці старого Корзо. Старожили та історики Ужгорода діляться своїми, хто спогадами, а хто знаннями, з журналістами, ну і з нами, звичайно ж.

Хочете знати ще більше про історію вулиці Корзо в Ужгороді, тоді загляньте на сайт ПРОЗАХІД, де в рубриці “Втрачений Ужгород” рекомендуємо дві статті Тетяни ЛІТЕРАТІ: