Тваринний світ Південної Америки.


Тваринний світ Південної Америки характеризується наявністю великої кількості ендемічних видів. На цьому материку відсутні вузьконосі мавпи, мало представників парнокопитних і майже не зустрічаються комахоїдні тварини. Як і в Австралії, в Південній Америці зустрічаються представники сумчастих. На території цього континенту мешкають більше ніж 600 видів ссавців, понад 900 видів амфібій та близько 1700 видів птахів.

Найбільшою різноманітністю і багатством тваринного світу відрізняються вологі екваторіальні та тропічні ліси. Більшість їх мешканців добре пристосувались до життя на деревах. Серед них чіпкохвості мавпи, лінивці, опосуми, мурахоїди та багато дрібних мавпочок. Серед котячих тут ягуар та оцелот вважаються основними хижаками, які переховуються в кронах дерев, вистежуючи здобич. Серед птахів характерними для цього материка є тукани, гоацини, папуги ара та різноманітні колібрі, яких тут нараховується 319 видів. Багато отруйних змій, серед яких вирізняються аспіди, карарака та суруруку. Серед ящірок характерні ігуани, ядозуби та сцинки. Особливо багато в Південній Америці комах, серед яких видовим багатством вирізняються метелики. Серед 100 тисяч видів жуків тільки на цьому материку зустрічається найбільший у світі жук титан, довжина якого сягає до 15 см. У повноводних річках материка можна зустріти ламантинів, річкових дельфінів, анаконду, кайманів та близько 2000 тисяч видів риб, серед яких особливою зажерливістю відрізняється хижа піранья. Необхідно відмітити, що найбільшим багатством і різноманітністю характеризується тваринний світ найбільш повноводної річки світу Амазонки.

Ягуар

Ягуар

Оцелот

Оцелот

Папуги ара

Папуги ара

В зоні саван тварини в основному ведуть наземний спосіб життя. Серед них характерними представниками цього континенту є броненосці, дрібні олені, страус нанду, нутрія, капібара, віскаша та лама гуанако. Основними хижаками цієї природної зони являються пума, саванова лисиця, пампаська кішка та гривастий вовк.

Капібара

Капібара

Страус нанду

Страус нанду

Лама гуанако

Лама гуанако

Своєрідний тваринний світ Анд. Тут зустрічаються лисиця кульпео, кішка колоколо, очковий ведмідь, олені пуду та гризун чінчилья. В Андах мешкає один із довгожителів серед пернатих кондор, тривалість життя якого може досягати 50-річного віку, а розмах крил цього величного птаха може перевищувати 3,5 метра.

Лисиця кульпео

Лисиця кульпео

Колоколо

Колоколо

Кондор

Кондор

Див. відео, Політ кондора – Simon & Garfunkel : El Condor Pasa (1970)

В південній найхолоднішій частині материка мешкають численні пінгвіни та тюлені, а на Галапагоських островах, розташованих поблизу Південної Америки проживають гігантські прісноводні черепахи, що є найбільшими представниками цих видів тварин у світі.

Гігантські прісноводні черепахи

Гігантські прісноводні черепахи

Пінгвіни

Пінгвіни

Різноманітний тваринний світ материка дуже постраждав під впливом господарської діяльності людини. Багато видів опинились перед загрозою повного знищення. Тому більшість видів тварин занесені до Червоної книги. Створено ряд природоохоронних територій, серед яких близько 100 національних парків і резерватів. Найбільш відомі природоохоронні території: Лос-Парагуас у Чилі, Ітатіая й Ігуасу в Бразилії, Науель-Уапі та Лос-Гласьярес в Аргентині.

Див відео – Південна Америка 4 клас

Коментувати