Розколота гора в Гаеті, Храм Святої Трійці і Грот Турка на горі Орландо – красиві фото та історія місця


Якщо ви вибрали в цьому туристичному сезоні відпочинок в Італії і вирішили поїхати на Тірренське море в Гаету, то Розколота гора Орландо, Храм Святої Трійці і Грот Турка – це три визначні пам’ятки, що зібрані в одному місці. Їх обов’язково потрібно і можна подивитися як здійснюючи самостійну подорож, так і в тому випадку, якщо вирішите купити собі тур або перебуваєте тут просто на пляжному відпочинку. Ці незвичайні, дуже давні й дивовижно красиві пам’ятки Гаети зустрінуть вас ще на під’їзді до міста.

Природні історичні пам’ятні місця – Розколота гора (Montagna Spaccata) і Грот Турка (La Grotta del Turco) – розташувалися на північному схилі гори Монте Орландо (Monte Orlando). Вважається, що сформувались вони ще до нашої ери. Над ними пізніше (в ХI столітті н.е.) побудована церква Сантиссима Тринита (Храм Святої Трійці).

Сантиссима Тринита – Храм Святої Трійці в Гаеті

Повна назва цієї церкви – католицький храм Сантиссима-Тринита-делла Монтанья-Спакката, що в перекладі означає Церква Пресвятої Трійці на Розколотій горі. Вже багато століть вона залишається бажаним місцем для паломників різних за своїм статусом. Для молитви і усамітнення сюди приїжджали римський папа Пій IX і місіонер та католицький святий Бернардіно да Сієна, св. Ігнатій Лойола – засновник Товариства Ісуса і Гаспаре дель Буфало – засновник чернечого чоловічий конгрегації, місіонер Леонардо да Порто Мауріціо та багато інших католицьких святих, єпископів і простих віруючих.

Грот Турка – La Grotta del Turco

З лівого боку від храму знаходиться вхід у Грот Турка. Це унікальний, дуже цікавий і великий розлом гірських порід, що тягнеться від поверхні землі до самого моря. З поверхні грота до води можна спуститися 300-ми, зробленим у скелі сходами. Кажуть, що раніше вхід в цей грот був непомітний з суші і його використовували пірати для грабіжницьких набігів на жителів Гаети. Місцеві жителі і гіди стверджують, що невидимий з суші Грот Турка служив притулком для піратів протягом декількох століть.

Розколота гора в Гаеті – Montagna Spaccata

З правого боку від Храму Святої Трійці на Розколотій горі знаходиться вхід в інший не менш красивий скельний розлом, який саме і називають Розколота гора. Він настільки величезний, що тягнеться не тільки над поверхнею моря, але і йде глибоко-глибоко під воду. Про це місце всі місцеві екскурсоводи розповідають, що коли розп’ятий Христос віддав останній подих, у багатьох місцях світу відчули землетруси різної інтенсивності і в багатьох місцях розкололися гори. Так ось, місцева гора Орландо і є одна з таких гір.

Розколота гора - Montagna Spaccata

У XV столітті з однієї з круч, що утворюють гору, зірвалася і впала вниз величезна кам’яна брила. Їй не судилось долетіти до моря і вона застрягла в ущелині скелі на висоті 30 метрів від поверхні води. Пізніше, місцеві монахи збудували на ній каплицю, присвячену розп’яттю Христа. Називається вона Капела Розп’яття (La Cappella Crocifisso) або каплицею св. Філіпа. Друга назва на честь засновника місцевого монастиря св. Філіпа Нері. Саме він почав жити і молитися тут прямо в одному з гротів.

Дивіться також:

Спускаючись по розлому у бік моря, з правого боку на скелі вам неодмінно зустрінеться незвичайний відбиток, який нагадує відбиток людської долоні. Його називають – відбиток турка. Вважається, що він належить турецькому моряку, який поставив під сумнів історію розколу гори в момент смерті Христа. Йдучи цим розломом, він висловив свої сумніви і відразу послизнувся. Намагаючись утримати рівновагу, він оперся рукою об скелю і камінь, на який потрапила його рука, дивним чином розплавився під його пальцями. Про цю чудову подію розповідає і табличка, прикріплена в цьому місці.

Купол Капели Розп’яття закінчується світловим ліхтарем на якому і знаходиться оглядовий майданчик. На нього можна піднятися вздовж скельної стінки по бокових сходах. З цьогої невеликого оглядового майданчику туристи бачать як розкол гори уходить у глибини моря і незабутньо красивий вид на нього.

Розколота гора Орландо в Гаеті, Храм Святої Трійці, Грот Турка та інші місцеві пам’ятки ви побачите в запропонованому відео. Сподіваюсь, що вам сподобається цей відео-політ над Гаетою. 🙂