Ронда – місто над прірвою


Ронда – місто, яке знаходиться на півдні Іспанії. Його особливістю є розташування на високих скелях, що здіймаються на висоту 723 м над рівнем моря. Місто практично нависає над глибокою прірвою, яка розділяє його на  дві частини – старе історичне місто та нове місто. Ці частини зˊєднують мости, серед яких символом Ронди вважається Новий міст, який будували з 1755 по 1793 рік.

Висота цієї символічної споруди нагадує 30-поверховий будинок. Варто відзначити, що під час будівництва моста загинуло багато робітників, в тому числі і головний архітектор. У внутрішній частині мосту тривалий час функціонувала вˊязниця. В даний час тут працює музей.

Ронда славиться не лише багатою історією, але й тим, що саме в цьому місті зародилась знаменита іспанська корида.

Свідченням цього є одна з найстаріших арен для бою биків. Її побудували ще в 1785 році. Арена може вмістити близько 5ооо глядачів. Не випадково в Ронді існує школа для тореадорів, яка славиться своїми класичними традиціями і суворими правилами. Саме в цьому місті народився знаменитий засновник сучасної кориди – Педро Ромеро. Він вперше почав змагатись з биком не верхи на коні, а сам на сам.

В цьому незвичному місті на скелях проживає близько 37 тисяч населення. Найпершими поселенцями на території сучасної Ронди були кельти, які почали обживати цю місцевість ще з VІ ст до н е. Тодішня назва поселення звучала як «Арунда». Потім місто захоплювали греки, римляни, араби. Ці події не могли не втілитись в особливості архітектури міста та формування своєрідної культури і побуту місцевого населення.

Відео: