Плем’я масаї


Плем´я масаї вважається одним з найбільш відомих і загадкових серед багаточисленних народів Африки. Представники цього племені донині ведуть напівкочовий спосіб життя та зуміли в умовах наступу цивілізації зберегти свою давню культуру і своєрідні традиції.

Масаї проживають на території Східної Африки в межах двох країн – Танзанії та Кенії. На основі історичних досліджень вчені припускають, що вони мігрували в сучасний регіон проживання та пригнали сюди свою худобу з північної частини долини Нілу. Створення національних заповідників Серенгеті та Масаї-Мара, а також високі темпи урбанізації в сучасній Африці значно скоротили площі доступні для притаманного масаям кочового способу життя.

Масаї

Зовнішній вигляд представників племені досить характерний і впізнати їх зможе кожен. Масаї відрізняються насамперед гордою стрункою поставою та високим зростом. У цих мешканців континенту своєрідні уявлення про жіночу привабливість. Якщо для більшості жінок довге і густе волосся є їх окрасою, то представниці слабкої статі масаї вважаються красунями лише в тому випадку, коли їх голови вщент вибриті. Кожна жінка, незалежно від раси чи національності любить прикраси. У жінок масаї в цьому плані також свої особливості. Традиційно ще в ранньому дитинстві їм проколюють вуха і вставляють туди прикраси такої ваги, що вони відтягують мочки вух майже до плечей. Чим довші вуха, тим вродливіша дівчина масаї. Ще однією важливою ознакою привабливості є видалений нижній передній зуб. Це вже стосується не лише жінок, а й чоловіків цього племені.

Традиційна їжа масаїв – юшка з молока і муки, в яку іноді додають коров’ячу кров. Масаї вважають, що свіжа кров тварини надає їм сили і витривалості. Хто знає, чи є в цьому сенс. Однак на фоні надзвичайно високої дитячої смертності, що характерна для більшості африканських країн, середня тривалість життя масаїв перевищує 70 років, що для цього континенту є досить вагомою цифрою.

Житло масаї будують з гілок дерев та чагарників, а потім щедро обмащують їх коров’ячим послідом. Такий будівельний «розчин» швидко висихає під пекучим африканським сонцем, і в хижці оселяються люди. Посеред житла створюють вогнище, на якому готують їжу. Під стінами з гілок майструють місця для відпочинку. Цікаво, що висота стін в такому будинку не перевищує 150 см, в той час як середній зріст чоловіків цього племені 175 см.

Чоловіки масаї мають по кілька дружин і для кожної з них будують власний дім. Крім цієї роботи, вони займаються випасанням худоби. Вся інша робота лежить на жіночих плечах. Працює чоловік лише до того часу, поки виростуть його діти. Далі йому стає просто непристойно випасати худобу і будувати житло.

Традиційно масаї поклоняються богам, що живуть в горах, а також силам природи. Як тільки народжується дитина, відбувається обряд обрізання, який стосується і хлопчиків, і дівчаток. Якщо дитина помирає з якихось причин, її ховають по всім правилам. Дорослих покійників просто залишають посеред савани на поталу диким звірам.

Масаї

Характерними є танці масаїв. Їх основні рухи – це якомога вищі стрибки. Чим вище стрибає танцівник, тим більше шансів у нього взяти собі гарну дружину.

Масаї

Представники цього племені відрізняються досить агресивним характером і неохоче ідуть на контакт з чужинцями. В наші дні масаї стали більш комунікабельними. Вони добре пристосувались до туристичного бізнесу і дозволяють сфотографувати себе за окрему плату. Але вони не втратили почуття власної гідності і розуміння свого унікального становища на материку.

Відео: Maasai Warrior (Moran) Dance

“Мир наизнанку” Африка, 2 выпуск. “Племя масаи”

Коментувати