Озеро Балатон Угорщина: відпочинок, визначні пам’ятки, опис, фото і відео


Угорщина відома не тільки своїми знаменитими винами, мінеральними та термальними лікувальними водами, але і розвагами та курортами на озері Балатон. Угорською мовою назва пишеться як Balaton (читається як Болотон), німецькою – Plattensee, словацькою – Blatenské jazero, на словенській – Blatno jezero, а латиною – Pelso. Крім того, його ще називається Угорським морем. І цілком заслужено, адже це найбільше озеро не тільки в Угорщині, але й в усій Центральній Європі. Площа його становить близько 600 км при довжині берегової лінії – 236 км.

Угорщина, озеро Балатон на мапі:

Озеро Балатон на карте - на русском языке

Збільшена детальна карта озера Балатон і його околиць російською мовою:

Озеро Балатон - карта на русском языке

Знаючи де озеро Балатон на карті, можна перейти і до історій його виникнення. За давньою легендою озеро на цьому місці з’явилося завдяки одному працьовитому землеробу, який відсунув убік великий камінь, що заважав йому обробляти поле. З-під цього каменю забило джерело з чистою водою, яка і заповнила всю долину. Поступово ця долина перетворилася в озеро під назвою Балатон або Бальчі, як називають його самі угорці. А згідно з іншою легендою, на дні озера є церква, в якій постійно плаче красуня. І Балатон не висохне до тих пір, поки дівчина буде своїми сльозами наповнювати його. І це всього лише дві з багатьох легенд, що пов’язані з цим незвичайним місцем відпочинку в Угорщині.

Озеро Балатон Угорщина: відпочинок, визначні пам'ятки, опис, фото і відео

А за історичними даними, озеро тут з’явилося набагато раніше, ніж з’явилося землеробство. Сьогоднішній Балатон – це все, що залишилося від великого моря, яке відступило з угорської території багато мільйонів років тому. Але, через свою невелику глибину (середня – 3,6 м, максимальна – 12,5 м), його часто ще іронічно називають зовсім не морем, а болотом або найбільшою калюжею в Європі. Але, завдячуючи цій особливості, вода в озері дуже швидко нагрівається і купатись на тутешніх пляжах можна з ранньої весни до пізньої осені. Тому, якщо ви шукайте місце, де провести приємний сімейний відпочинок з дітьми в Угорщині, то це місце підходить для даної мети просто ідеально.

Поїхати на озеро Балатон у відпустку в цьому році ми змогли у серпні-вересні, де і зробили ці фото. Погода не завжди була безхмарною, що дуже добре видно на фото, але відпочинок це не зіпсувало.

Відео, відзняте нами, дасть вам можливість не тільки побачити наш пляж на озері Балатон, але і почути неповторні та заспокійливі звуки прибою, хвилі, вітрильники та захід сонця – на це можна дивитись вічно.

Зимовий відпочинок на Балатоні теж можливий. Адже взимку озеро стає відмінним майданчиком для буєрного спорту.

Озеро Балатон Угорщина: відпочинок, визначні пам'ятки, опис, фото і відео

Крім того, взимку на Балатоні можливий і пляжний відпочинок. Для купання зимою місцеві та туристи вокористовують чисельні купальні з термальними водами, яких дуже багато на берегах озера. Автори відео проведуть вам тур по термальним купальням на Балатоні, покажуть та розкажуть багато цікавого, що стане вам у нагоді, в разі, коли ви вирішите приїхати відпочити на озеро Балатон взимку.

Викладені вище факти визначили велику кількість не тільки літніх, але і зимових курортів на озері Балатон. Найзнаменитіші серед них: Балатонфюред, Шіофок, Кестхей.

Потрібно відзначити, що крім пляжного відпочинку і зимових розваг тут знайдете і багато цікавих пам’яток. Тому, що подивитись і що робити на відпочинку – це не питання. Адже ця унікальна частина Угорщини, крім того, що знаходиться близько від Будапешту (всього 115 км), славиться ще й унікальними природними пам’ятками, такими як:

Якщо хочете дізнатися більше подробиць про околиці і пам’ятки Балатону, то подивіться відео. Крім демонстрації того, що вдалося побачити, автор ділиться своїми враженнями і труднощами, що виникли під час його самостійної подорожі. А значить, поїхавши у свою відпустку, вам вдасться їх уникнути. Відгуки туристів, що побували тут, допоможуть вам зробити правильний вибір збираючись у відпустку та захистять від несподіванок, коли будете на місці.

Багато туристів відвідують Балатон не тільки для того, щоб підлікуватись біля знаменитих цілющих мінеральних та термальних джерел і відпочити на піщаних пляжах, але й для того, щоб спробувати знаменитого угорського вина. А тут воно справді особливе, адже місцеві жителі стверджують, що їх виноградні лози харчуються мінеральною водою.

Озеро Балатон Угорщина: відпочинок, визначні пам'ятки, опис, фото і відео

Фото – Озеро Балатон Угорщина.

А з цього відео ви довідаєтеся не тільки як дістатися на озеро Балатон з Будапешта різними видами транспорту, але і почерпнете важливу інформацію про готелі та інші місця, де можна самостійно оселитися на відпочинку. Стане в нагоді і докладний опис та демонстрація найпопулярніших місць відпочинку на узбережжі, а любителі порибалити дізнаються про те, чи можлива рибалка на озері.

Угорське озеро Балатон настільки унікальне і цікаве місце, що кожен тут для себе відкриє щось своє – красиве, нове, самобутнє і цікаве. Нехай ваш відпочинок не Балатоні буде цікавий і насичений.

І останнє, якщо потрібна точна погода на Балатоні, то просто перейдіть за посиланням.

Дивіться також: