Особливості клімату Тихого океану.


Кліматичні умови Тихого океану зумовлені насамперед значними його розмірами. Тому клімат цього океану має свої особливості:
• Океан знаходиться майже у всіх кліматичних поясах за виключенням арктичного.

• Найбільшу площу в океані займають тропічні та субтропічні пояси.

• Характер атмосферної циркуляції над Тихим океаном зумовлений впливом певних зон високого та низького тисків. Зокрема в субтропічних широтах постійно формуються Гавайський та Південно-Тихоокеанський максимуми, а в більш високих широтах в межах Алеутських островів та в поблизу антарктичної зони знаходяться два мінімуми. Варто відмітити, що Алеутський мінімум формується лише в зимовий період, а Антарктичний існує на протязі року. Завдяки субтропічним максимумам в тропічних та субтропічних зонах постійно дмуть південно-східні та північно-східні пасати в напрямку до екватора. Над екватором переважають нестійкі вітри, які часто змінюються штилем.

Фізична карта Тихого океану

Фізична карта Тихого океану

• Північно-західна частина Тихого океану знаходиться під дією мусонів – вітрів, що змінюють двічі на рік напрям свого руху. Зимовий мусон направлений в сторону океану і дме з євразійського материка, а літній мусон дме з океану на материк, забезпечуючи південно-східну частину Євразії рясними опадами. Порушуючи пасатну циркуляцію, мусони зумовлюють рух повітряних мас взимку з північної півкулі в південну, а влітку – навпаки.

• Найбільшої сили досягають постійні західні вітри в помірних широтах. Особливо це стосується південної півкулі, де під впливом цих вітрів часто виникають сильні шторми.

• В тропічних широтах час від часу можуть виникати тропічні урагани – тайфуни.

• Розподіл температури залежить від географічної широти, але ця закономірність порушується впливом теплих та холодних течій, а також пануючими вітрами.

• Найбільша кількість опадів, що перевищує 3000 мм, випадає в зоні зіткнення пасатів північніше екватора, де спостерігаються інтенсивні висхідні потоки вологого повітря. Найменша кількість опадів спостерігається на сході субтропічних областей, де спостерігаються нисхідні рухи повітря та знаходяться холодні течії, що не сприяє конденсації вологи.

• Тумани утворюються переважно в помірних широтах. Зокрема найбільше туманних днів спостерігається влітку в тих областях Тихого океану, які знаходяться поблизу Курильських та Алеутських островів.

Коментувати