Органічний світ Антарктиди.


Під впливом надзвичайно суворих кліматичних умов в Антарктиді сформувався своєрідний органічний світ, який відрізняється виключною бідністю свого видового складу.

04

Живі організми в основному зосереджуються в оазисах.

03

В Антарктиді оазисами називають звільнені від криги невеликі ділянки суші, що зустрічаються здебільшого на окраїнах материка. Ці ділянки дещо краще прогріваються за рахунок порівняно більшої кількості ввібраної сонячної радіації. Тому на них можуть розвиватись мохи, лишайники, та водорості. В окремих оазисах Антарктиди, зокрема на півострові Пальмер можна зустріти навіть квіткові рослини, окремі види грибів та папоротей.

У більшості мохів та лишайників переважно темне забарвлення, що сприяє кращому поглинанню сонячного тепла і світла. Водорості переважно зосереджені в озерах, а також в сніговому і льодовиковому покриві материка. Скупчуючись на снігу чи вологих скелях колоніями, різні види водоростей надають поверхні червоного, жовтого або зеленого кольору.

Мікроорганізми виявлено і в найбільш суворих центральних частинах цього континенту.

Кривавий водоспад

Кривавий водоспад

Кривавий водоспад - схема

Кривавий водоспад – схема

Однак найбільша концентрація життя спостерігається на узбережжі Антарктиди. Серед наземних представників тваринного світу тут варто назвати павуків, червів, ракоподібних, безкрилих комах та жуків. Та найбільш відомими і характерними представниками тваринного світу цього материка є пінгвіни – птахи, що не здатні літати, але дуже вправно плавають і пірнають на глибину понад 200 метрів.

Пінгвіни

В Антарктиді мешкають 17 видів пінгвінів, серед яких найбільш поширені аделі та імператорські.

Альбатрос

Альбатрос

Влітку на узбережжі гніздиться багато чайок, поморників, бакланів, буревісників та альбатросів. Птахів сюди приваблює багатий поживою океан, тому їх життя тісно з ним пов’язане. Прибережні океанічні води багаті крилем, креветками, медузами та рибою. Тут водяться різні види тюленів та китів, серед яких зустрічаються і небезпечні хижаки.

Органічний світ цього суворого материка дуже вразливий, тому постійно докладно вивчається.

Див відео: Дикая Антарктика Wild Antarctica 2015 Мир Животных Документальные фильмы

Коментувати