Заповідник Нгоронгоро знаходиться на окраїні пустелі Серенгеті на території Танзанії в межах величезного вулканічного кратеру, що утворився близько 2,5 млн. років тому внаслідок інтенсивної вулканічної діяльності. Розміри цієї западини, що утворилась в результаті обвалу верхівки древнього вулкану, вражають. Адже її діаметр становить близько 21 м, а площа займає близько 26, 4 тис. га. Краї кратеру перевищують його днище на 600 м. Після грандіозного виверження спостерігалось ще кілька більш слабких, після яких на дні кратеру сформувались окремі гірські піки, які можна побачити і в наші дні.
Назва кратеру походить від малайського слова «лікоронго», що в перекладі означає назву древнього місцевого племені воїнів, що постійно боронили цю землю від загарбників.
Заповідник Нгоронгоро – це унікальне по своїй природі середовище проживання для багатьох видів фауни, яке склалось тут в результаті природньої ізоляції від навколишнього світу. Оскільки тварини не можуть подолати високих уступів кратеру, вони все своє життя проводять в межах Нгоронгоро. За підрахунками вчених кількість крупних тварин, що мешкають в заповіднику сягає більше 25 тисяч голів. Серед них зустрічаються павіани, слони, жирафи, антилопи гну, зебри, газелі, буйволи, бегемоти, карликові антилопи дікдік, дикі кози, а також рідкісні білі та чорні носороги. Серед такого розмаїття травоїдних тварин вільно почувають себе численні хижаки: шакали, лисиці, леопарди, гієни, гепарди, леви.
Найбільш глибоку частину кратера вкриває озеро, біля якого селиться чимало птахів, зокрема чапель, журавлів, фламінго. Серед 100 видів птахів, які проживають серед невеликих лісових масивів, боліт, степових просторів та кам´янистих пустель вкритих густими колючими чагарниками Нгоронгоро бородатий дятел, райська мухоловка, жовтогрудий апаліс, дрофи, страуси, шпаки, брубру, птах-секретар, а також рідкісний капський ворон.
На початку ХХ століття в цьому кратері оселилася сім´я німецьких фермерів та невелика група масаїв, які спільно займались тут скотарством та вирощуванням пшениці. Однак після Першої світової війни їх усіх звідси виселили за підозрою у браконьєрстві. З 1951 року кратер став частиною національного парку Серенгеті, а з 1959 року навколо кратера було створено заповідну зону Нгоронгоро. З 1975 року в межах кратера та навколо нього було повністю заборонено будь-яку сільськогосподарську діяльність масаїв.
В 1979 році кратер Нгоронгоро ввійшов до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а з 1981 року ця унікальна територія функціонує як біосферний заповідник.
Відео: Ngorongoro Crater, Tanzania in HD