Національний парк Нгоронгоро


Заповідник Нгоронгоро знаходиться на окраїні пустелі Серенгеті на території Танзанії в межах величезного вулканічного кратеру, що утворився близько 2,5 млн. років тому внаслідок інтенсивної вулканічної діяльності. Розміри цієї западини, що утворилась в результаті обвалу верхівки древнього вулкану, вражають. Адже її діаметр становить близько 21 м, а площа займає близько 26, 4 тис. га. Краї кратеру перевищують його днище на 600 м. Після грандіозного виверження спостерігалось ще кілька більш слабких, після яких на дні кратеру сформувались окремі гірські піки, які можна побачити і в наші дні.

Назва кратеру походить від малайського слова «лікоронго», що в перекладі означає назву древнього місцевого племені воїнів, що постійно боронили цю землю від загарбників.

Нгоронгоро - карта

Нгоронгоро – карта

Заповідник Нгоронгоро – це унікальне по своїй природі середовище проживання для багатьох видів фауни, яке склалось тут в результаті природньої ізоляції від навколишнього світу. Оскільки тварини не можуть подолати високих уступів кратеру, вони все своє життя проводять в межах Нгоронгоро. За підрахунками вчених кількість крупних тварин, що мешкають в заповіднику сягає більше 25 тисяч голів. Серед них зустрічаються павіани, слони, жирафи, антилопи гну, зебри, газелі, буйволи, бегемоти, карликові антилопи дікдік, дикі кози, а також рідкісні білі та чорні носороги. Серед такого розмаїття травоїдних тварин вільно почувають себе численні хижаки: шакали, лисиці, леопарди, гієни, гепарди, леви.

Нгоронгоро

Найбільш глибоку частину кратера вкриває озеро, біля якого селиться чимало птахів, зокрема чапель, журавлів, фламінго. Серед 100 видів птахів, які проживають серед невеликих лісових масивів, боліт, степових просторів та кам´янистих пустель вкритих густими колючими чагарниками Нгоронгоро бородатий дятел, райська мухоловка, жовтогрудий апаліс, дрофи, страуси, шпаки, брубру, птах-секретар, а також рідкісний капський ворон.

На початку ХХ століття в цьому кратері оселилася сім´я німецьких фермерів та невелика група масаїв, які спільно займались тут скотарством та вирощуванням пшениці. Однак після Першої світової війни їх усіх звідси виселили за підозрою у браконьєрстві. З 1951 року кратер став частиною національного парку Серенгеті, а з 1959 року навколо кратера було створено заповідну зону Нгоронгоро. З 1975 року в межах кратера та навколо нього було повністю заборонено будь-яку сільськогосподарську діяльність масаїв.

В 1979 році кратер Нгоронгоро ввійшов до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а з 1981 року ця унікальна територія функціонує як біосферний заповідник.

Відео: Ngorongoro Crater, Tanzania in HD

Коментувати