Національний парк Какаду в Австралії


Найкрупніший національний парк Австралії Какаду було засновано в 1981 році. Загальна його площа становить 19 тис. кВ. км. Його володіння простягаються з півночі на південь на 200 км, а з заходу на схід на 100 км. Своєю назвою парк завдячує племені місцевих аборигенів какаду, які з давніх часів оселились на цих землях.

Національний парк Какаду в Австралії

Парк має природні межі у вигляді обривистих скель висотою до 500 м, які зусібіч оточують цю заповідну територію, забезпечуючи тут своєрідний мікроклімат. Парк Какаду можна впевнено назвати музеєм під відкритим небом, в якому зібрані унікальні археологічні, природні та етнологічні експонати. Саме тут знайдені дві найбільш відомі печери з наскальним живописом корінних жителів Австралії, особливістю якого є своєрідний «рентгенівський» стиль. Тобто аборигени передавали зображення не лише зовнішнього вигляду людини чи тварин, але й розташування та обриси їх внутрішніх органів. Вік окремих таких малюнків нараховує близько 18 тисяч років. Перші знайдені сліди перебування людини в цій частині материка доводять той факт, що аборигени оселились на цій території ще 50 тисяч років тому.

Аборигени

В межах парку зареєстровано близько 1700 видів рослин, тут мешкають 280 видів птахів, 117 видів рептилій, 77 різновидів риб, 1000 видів комах та 60 видів ссавців. На заповідній території однаково вільно почувають себе плащоносна ящірка, деревна жаба, восьминіг, скорпіон, незвична яскраво-червона і яскраво-жовта сарана, варан, буйвол, кабан, кенгуру та багато інших представників австралійської фауни. Така різноманітність органічного світу пояснюється геологічною будовою парку, особливостями рельєфу та різноманітністю ландшафтів. Адже на цій території зустрічаються і непривітні болота, і похмурі ліси, і повноводні ріки, і відкриті сонячні галявини.

Національний парк Какаду в Австралії

Тут протікають крупні річки – Ноарланга Крік и Маджела Крік, у водах яких водяться безпечні для людини прісноводні крокодили та величезні морські гребенисті крокодили, що наводять жах на місцевих жителів та туристів. Легендарна дводишні риба Австралії баррамунді також зустрічається в місцевих річках, привертаючи увагу своєю довжиною, сягаючою 2 м.

Національний парк Какаду в Австралії

На болотах Вулвонга, які розташовані в південній частині парку оселилось безліч водоплавних птахів, комах та рептилій. Тут нараховується 22 види жаб, серед яких жаба-бик, мармурова жаба, зелена деревна жаба та інші.

Національний парк Какаду в Австралії

Національний парк Какаду відноситься до об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В межах цієї заповідної території суворо охороняються археологічна, природна та етнологічна її унікальні складові.

Коментувати