Національні парки США


Національні парки США відіграють значну роль у формуванні уявлень про особливості цієї країни. Адже 14 національних парків США зараховано до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ідея створення природоохоронних територій в межах США з´явилась ще в XIX столітті, коли американський художник Джордж Кетлін звернув увагу своїх співвітчизників на негативний вплив господарської діяльності білої людини на природу Америки та на необхідність збереження навколишнього середовища.

В 1864 році Конгрес США та президент Лінкольн ухвалили ряд важливих заходів, направлених на створення національних парків в США.

Єллоустонський національний парк

Єллоустонський національний парк

Результатом природоохоронної політики держави стало створення першого національного парку не лише в США але й у всьому світі. Так в 1872 році з´явився Єллоустонський національний парк, який став відправною точкою для створення подібних природоохоронних територій не тільки в межах США, але й в інших країнах світу. Після створення Єллоустону в 27 штатах країни було створено 58 національних парків та багато інших природоохоронних територій. Найважливішими природними об’єктами Єллоустону вважаються численні гейзери та гарячі джерела. Крім того, на площі близько 9 тисяч кв. км. в повній безпеці відчувають себе рідкісні представники фауни і флори. Гірські річки парку перетинають міцні гірські породи на своєму шляху, утворюючи мальовничі водоспади і каньйони.

Грейт Смоукі Маунтінс

Грейт Смоукі Маунтінс

Національний парк Грейт Смоукі Маунтінс славиться найбільшою кількістю відвідувачів, які прагнуть сюди, щоб на власні очі побачити розмаїття рослинного та тваринного світу східної частини Північної Америки. Адже велика кількість представників фауни і флори є ендеміками і зустрічається лише на території Грейт Смоукі Маунтінс.

Секвоя - Генерал Шерман

Секвоя – Генерал Шерман

Секвоя - Генерал Шерман

Найбільша кількість національних парків країни зосереджена в штатах Каліфорнія та Аляска. Зокрема в штаті Каліфорнія в парку Секвоя знаходиться Гігантський ліс, в якому ростуть найвищі та найстаріші дерева нашої планети. Серед них варто звернути увагу на секвою, висота якої досягає 80 м, а товщина стовбуру в обхваті становить 30 м. Не дарма дереву присвоєно назву Генерал Шерман. Адже за об’ємом деревини воно вважається найбільшим деревом на нашій планеті.

Див відео: Национальные парки США (Часть 1). Очарование дикой природы

Национальные парки США (Часть 2). Великие сокровища природы

Коментувати