Найпопулярніші озера світу – Топ 10 самих популярних озер на планеті Земля


Плануючи відпустку або чергову захоплюючу подорож, досвідчені туристи прокладають свій маршрут так, щоб в нього потрапило якомога більше культурних, природних або історичних пам’яток. Сьогодні поговоримо про найпопулярніші озера світу. Є в світі кілька озер, відвідати які вважає за свій обов’язок кожен мандрівник. Кожна з цих водойм по-своєму унікальна – своєю атмосферою, енергетикою, історією, що оповиті легендами … Варто детальніше зупинитися на цих речах, адже іноді, навіть самі сюрреалістичні історії або факти стають приводом для відвідування того чи іншого дива природи. Отже, зустрічайте – 10 озер світу, які здобули у туристів найбільшу популярність!

Топ 10 – найпопулярніші озера світу

Озеро Байкал

І географи, і туристи (навіть які там не бували) вважають за краще говорити про Байкал тільки в найвищих ступенях. Цю водойму вважають найбільш красивим і величним озером планети. Байкалу присвячували вірші поети, а місцеві народи складали балади й легенди. Однією з «візитних карток» Байкалу визнана чистота води. Тільки в цьому озері 40-ка метрова водна товща не сховає від погляду людини предмети, що лежать на дні.

Ще один рекорд Байкалу – це його глибина. Формування озера відбулося в тектонічній западині, тому, максимальна відстань між дном і поверхнею складає тисяча шістсот сорок два метри. Ця чаша природного походження вміщує близько 20% світового запасу прісної води.

Якщо ви поки ще не знайшли можливість поїхати на Байкал, то просто здійсніть цю коротку відео-подорож.

Озеро Лох-Несс – англ. Lake Loch Ness, шотл. ґел. Loch Nis

Найпопулярніші озера світу - озеро Лох-Несс

Найбільш привабливим фактором для туристів в даному випадку є утаємничиність цього місця – з часів стародавніх кельтів і до сих пір ходять чутки про те, що живе тут чудовисько. Ховається в товщі цієї водойми невідомий звір, або ж його існування – це звичайна казка, ніхто не знає, але кожен рік понад півмільйона туристів відвідує берега шотландської водойми в надії побачити загадкового монстра. Або ж, як мінімум, просто добре провести час!

Наскільки привабливо виглядає озеро Лох-Несс і його околиці і чи варто запланувати подорож до Шотландії, можете оцінити по відео.

Озеро Комо – італ. Lago di Como, рідше вживана назва Ларіо – італ. Lario

Найпопулярніші озера світу - озеро Комо

Туристи відвідують найглибше озеро Старого Світу заради того, щоб провести час серед як рукотворних, так і нерукотворних красот та пишнот, подихати п’янким повітрям передгір’я Альп. Через те, що холодні вітри не в змозі подолати мальовничі схили гір, місцевість, що оточує Комо, відрізняється дуже м’яким і приємним кліматом. Не дивно, що ще з XIX століття італійське озеро стало у європейців улюбленим місцем відпочинку. До речі, тут можна не тільки милуватися природою, але і поплавати – температура води в озері з травня по жовтень не падає нижче + 24°С.

Хочете прогулятись на катері по озеру Комо, помилуватися неймовірними пейзажами і красивою архітектурою, які гармонійно сплелись воєдино на цих неповторно красивих берегах сонячної Італії? Тоді, перш ніж їхати у відпустку, просто подивіться відео. Після його перегляду, подорожі на озеро Комо вам не уникнути. 😉

Переглянувши це відео, ви будете точно знати 5 місць, які варто подивитися, приїхавши на Комо.

Плітвіцькі озера – хорв. Plitvička jezera

Найпопулярніші озера світу - Плітвіцькі озера

На території хорватського національного парку є не одне, а цілих 16 великих озер. Унікальність цьому місцю забезпечило розташування – мальовничі каскади з перепадом висот в 130 метрів не залишає байдужими нікого. Ростуть на берегах озер листяні і хвойні ліси, є також, і стародавні карстові печери з величними водоспадами. Унікальна природа не перестає приваблювати сюди туристів з усієї Європи та світу. А влітку, Плітвіцькі озера, як не можна краще, підходять для ловлі форелі!

Чи відповідають правді сказані вище слова можете оцінити, здійснивши віртуальну подорож на Плітвіцькі озера в Хорватії.

Озеро Мічиган – англ. Lake Michigan

Найпопулярніші озера світу - озеро Мічиган

Найбільше прісноводне озеро США дістало свою назву ще за часів індіанців – аборигени називали цю водойму «велика вода», в звичній для себе манері. Ще в 20-30-х роках XX століття на берегах озера виросли промислові мегаполіси, які своїми відходами серйозно підірвали екологію водойми. Але в 1960-ті, зусиллями екологів озерна вода була врятована. На сьогоднішній день Мічиган став улюбленим місцем відпочинку любителів риболовлі. Там ловлять сьомгу, судака, форель, лосося, коропа і окуня. Також, є тут місця і для любителів пляжного відпочинку – на вибір пропонується понад 30 пляжів з чистим білим піском.

Який він, літній відпочинок на озері Мічиган і чи варто сюди хоч раз у житті приїхати у відпустку, можете вирішити переглянувши відео.

А такою буває зима на озері Мічиган. Контрасти вражають! Правда?

Озеро Іссик-Куль – відмінно підходить для літнього відпочинку та туризму

Найпопулярніші озера світу - Іссик-Куль

Розташоване на висоті 1609 метрів високогірне озеро, по прозорості своєї води поступається лише Байкалу. Теплі зими і великий обсяг накопиченого протягом літа тепла не дать водам цього озера замерзати. Кліматичні особливості забезпечують чистоту повітря в озерній улоговині, тому, Іссик-Куль став справжньою Меккою для бажаючих поправити своє здоров’я (в прямому сенсі цього слова). Крім того, відпочиваючі поспішають до Киргизії на Іссик-Куль щоб позасмагати – адже така можливість є цілих 300 днів на рік!

Не вірите? Тоді оцініть можливість відпочинку на Іссик-Кулі по відео. Погодьтеся, ну дуже там  красиво!

Озеро Тітікака – ісп. Titicaca

Найпопулярніші озера світу - озеро Тітікака

Природна святиня місцевих аборигенів розташована на кордоні Перу і Болівії. За легендою, озеро є колискою всієї індіанської цивілізації. Ще до того, як іспанці підкорили місцевих жителів, озеро Тітікака лежало поруч із океаном, але протягом сотень років, відроги Анд, збільшуючись, підняли водойму на цілих 3 812 м.

На Тітікаці є багато островів, причому деякі з них придатні для життя і заселені. Туристам тут пропонуються затишні будиночки для романтичного відпочинку. Інтерес мандрівників до цього озера пояснюється також і синьою прозорою водою, різкими обривами скель і таємничим лісом, що оточує берега.

Перш, ніж прийняти рішення про те, чи варто приїхати на озеро Тітікака, обов’язково подивіться відео.

Женевське озеро – фр. Lac Léman, Le Léman, Lac de Genève, нім. Genfersee

Найпопулярніші озера світу - Женевське озеро

Водойма поділена між Швейцарією і Францією і за своєю формою нагадує півмісяць з спрямованими вгору ріжками. Узбережжя Женевського озера оточують високі зелені гори, а за ними видніються вкриті снігом високі вершини гір. З кількох точок Женевського озера відпочиваючі можуть побачити і величний Монблан.

Автор відео здійснив по Женевського озеру прогулянку на катері і пропонує і вам оцінити те, що побачила його камера.

Озеро Блед – словен. Blejsko jezero; ньому. Bleder See, Veldeser See

Найпопулярніші озера світу - озеро Блед

Озеро Блед – це національна гордість Словенії. Туристи їдуть сюди для того, щоб помилуватись видами найстарішого словенського замку, що нависає на крутій скелі прямо над водною гладдю.

Більше таємниць і цікавих історій, які неодмінно допоможуть вам прийняти остаточне рішення про свою подорож на озеро Блед, дізнайтесь з відео.

Озеро Медуз – англ. Jellyfish Lake

Найпопулярніші озера світу - озеро Медуз

Озеро Медуз на Палау – єдина водойма в світі, де купальщики можуть спокійно себе почувати в оточенні численних медуз. Це явище пояснюється ізоляцією популяції цих медуз через проживання в автономному середовищі. Їх біологія зазнала суттєвих змін і для купальщиків вони тепер не страшні.

Дивіться відео автора, який вже здійснив подорож на унікальне і єдине в своєму роді озеро Медуз.

Добіг кінця зібраний нами Топ-10 і ви тепер бачите самі, що точно визначити які озера становлять найбільшу цінність для туристів вельми і вельми складно. Напевно відповідь на питання: “Яке саме популярні озеро в світі?”, – кожен повинен дати сам. Тому, швидше виводимо себе із зони комфорту і вирушаємо у захоплюючі подорожі! Тільки на своєму досвіді і в своїх поїздках ми можемо точно визначити для себе найпопулярніші озера світу.