Найнебезпечніші тварини у світі – Топ-10 найбільш небезпечних тварин планети


Світ повний вельми і вельми небезпечних тварин, які можуть легко нашкодити людині і навіть позбавити її життя. Такі тварини мешкають у різних місцях і у різному середовищі: на суші, у морі та під землею. Здавалося б тільки птахи не відносяться до людини агресивно – аж ні. Відомі випадки, коли великі зграї звичайних ворон нещадно атакували людину. Однак, щоб не шарахатися даремно від усього живого на нашій планеті, нижче буде приведена невелика добірка з якої дізнаємося які найнебезпечніші тварини в світі.

1. Найнебезпечніші тварини океану

Велика біла акула – напевно, найвідоміший морський хижак, який мешкає практично в будь-якому океані (за винятком північних вод). Відрізняється невгамовним апетитом. Приказка – апетит, як у акули – не випадковість. У цього виду риб відсутній, так званий, «центр насичення». Може досягати в довжину до 5 метрів, має характерну пащу з трьома рядами гострих зубів, що ростуть все життя. Вважається абсолютно всеїдним хижаком.

Крилатка – хижа отруйна риба. Мешкає в теплих океанічних водах (Індійський океан, Тихий). Має яскраве забарвлення і тіло довжиною до 30 см. Спинний плавник – це набір голок, скріплених невеликими ділянками шкіри з лускою. У голках розташовані залози, які виробляють нервово-паралітичну отруту. Укол такими голками, загрожує людині зупинкою дихання. Харчується дрібнішими, по відношенні до себе, представниками коралових риб.

2. Найнебезпечніші дикі тварини

Ведмідь – цей ссавець живе на всіх земних континентах, окрім Антарктиди. Має безліч видів – від карликових (очковий ведмідь) до гігантів (грізлі). Ведмеді вважаються всеїдними (включаючи панд, вони теж будуть харчуватися, чим доведеться, якщо позбавити їх бамбука). Розміри можуть бути від 1,5 до 3 метрів. Пересувається ведмідь на чотирьох лапах, має, як правило, довгі кігті, спритний у ловлі риби та добуванні меду. У зимовий період впаде в сплячку.

Вовк – дикий предок домашньої собаки. Як і ведмідь мешкає на всіх континентах, окрім Антарктиди. Може виростати до 1,6 метра. Паща характеризується наявністю гострих зубів. Раціон виключно хижий, вважає за краще полювати на більш дрібних ссавців – від зайців до гризунів. Полюючи в зграях, під час лісового голоду, може нападати і на людину.

3. Найбільш небезпечні комахи

Муха це-це – будовою тіла схожа на звичайну муху, ось тільки володіє яскравим забарвленням і крила складає рівно одне на одне. У розмірах може досягати 16 мм. Мешкає виключно в середній Африці. Харчується кров’ю ссавців. Укус мухи відбувається максимально неприємно для її жертви, адже на хоботку розташовано кілька рядів крихітних зубів. Небезпеку становить тим, що є переносником найбільш смертельних в світі інфекцій.

Гігантська сколопендра – багатоніжка, на ніжках якої розташовуються крихітні кігті з отрутою. Відрізняється вкрай нервовою і агресивною поведінкою. Довжина тулуба може доходити до 35 мм, мешкає на півночі Південної Америки, островах Ямайка та Тринідад. Харчується дрібними комахами, проте, відомі випадки нападу на птахів, мишей і жаб. Для людини отрута хоч і не смертельна, але залишає досить-таки неприємні наслідки у вигляді тривалих набряків.

4. Найнебезпечніші домашні тварини

Американський стаффордширський тер’єр – штучно виведена людиною порода собак, призначена виключно для боїв (для охорони не годиться). Відрізняється вкрай м’язистим тілом середньої довжини (до 58 см), вага може досягати 30 кг, забарвлення різне. Характерна особливість – надзвичайно потужні щелепи, здатні перекусити навіть людську гомілкову кістку. Мешкає разом з людиною в потрібних останньому умовах. Вимагає професійного тренування і виховання, без яких стає дуже агресивною. Харчування стандартне для собак – сухі корми, м’ясо, каші.

Волкособ – штучна порода домашніх собак, виведена шляхом схрещування дикого вовка і, найчастіше, німецької вівчарки. Вважається, що особини сильні як вовки, але, при цьому, не бояться людини. Довжина тіла може досягати 75 см, вага – 36 кг, забарвлення різне. Раціон харчування – такий же як і у будь-якої собаки. Мешкає в місцях проживання людини. Небезпека обумовлена ​​тим, що часто вовчий початок бере своє і особини можуть нападати на господарів. Потрібні постійні тренування і правильне виховання.

5. Найнебезпечніші тварини Австралії

Казуар – великий нелітаючий птах з яскравим синім гребенем і чорним оперенням. Зростаючи, може досягати 1,5 м і вагу до 60 кг. Володіє дуже гострим дзьобом, на ногах має гострі пазурі. Відрізняється вкрай агресивною поведінкою. Харчується, переважно, фруктами. Мешкає на лісистих рівнинах. У рік від атак казуара гине в середньому 2-3 австралійця.

Гребенястий крокодил або морський крокодил – найбільша амфібія на континенті. Веде виключно хижацький спосіб життя, полює на абсолютно різних ссавців, не дивлячись на їх величину. У довжину може досягати 5 метрів, маса – до 500 кг. Володіє надзвичайно потужними щелепами. Мешкає в болотистій місцевості.

6. Найнебезпечніші тварини Африки

Гіпопотам (бегемот) – напівводяний травоїдний ссавець, що більшу частину життя проводить у водоймі. Має вкрай потужні щелепи, товсту шкіру сірого забарвлення. Відрізняється дратівливістю і здатністю швидко пересуватися під час прояву агресії. Великий розмах пащи дозволяє захопити, практично, будь-яку тварину. Вага може досягати до 3500 кг. Харчується  у дикій природі біляводними травами (очерети, осока).

Лев – найбільший представник хижих котячих на землі. Має характерний жовтий окрас. Самці мають яскраво-буру густу гриву на голові, самки таку не мають. Розміри тіла можуть досягати до 2 метрів (з хвостом), вага – до 300 кг. Предметом їх полювання є парнокопитні мешкаці африканських напівстепів – антилопи, кабани, і т.п.

Ще одне відео:

7. Найнебезпечніші тварини Америки

Пума – хижий представник сімейства котячих. Мешкає в західній частині Північної Америки і не тільки. Довжина тіла досягає 180 см (з хвостом), вага – до 105 кг, має виключно бурий окрас. Вкрай потайний мисливець-одинак. Полює переважно на оленів.

Подальше відео:

Койот – далекий родич вовка, відрізняється від побратима більш дрібними розмірами. Мешкає виключно в Північній Америці, поширений по всій території. Вага близько 30 кг, довжина тіла приблизно 50 см, має бурий окрас шерсті. Є м’ясоїдним хижаком (полює на більш дрібних ссавців – зайців, мишей), але не гребує і падаллю.

8. Найнебезпечніші тварини Амазонки

Піранья – хижі риби загону лучеперих. Мають сріблясте забарвлення луски, в довжину можуть досягати 20 см і вагу до 2 кг. Поширені по всій Амазонці та її притокам. Полюють виключно у великих зграях, мінімум по 20 особин. Мають досить потужні щелепи з дрібними гострими зубами. Здатні до швидких атак. М’ясоїдні, харчуються будь-якими видами тварин.

Ягуар – побратим леопарда і пантери, відрізняється більш великими розмірами тіла, іншим порядком розташуванням плям та більш терпимий до водних перешкод. Мешкає в джунглях Амазонки. Забарвлення – часті чорні плями на жовтій шкурі, вага – до 113 кг, довжина тіла – до 185 см. Полює на всіх тварин, що мешкають в джунглях (від мавп до ігуанів).

9. Найнебезпечніші тварини Європи

Португальський кораблик – найнебезпечніша медуза в європейських водах. Має купол з блідо-блакитним відливом і тонкі отруйні щупальця-нитки, які можуть досягати до 50 м в довжину. Мешкає біля східного узбережжя Європи. Опіки від дотику до щупалець – величезні роздуті пухирі. Харчується дрібними кальмарами і рибами.

Росомаха – хижа тварина родини куницевих. Виключно хижак-одинак, що мешкає в європейських лісах. Шерсть має густу темно-коричневого забарвлення. Характерні непропорційно довгі і гострі кігті на лапах. Довжина тіла 86 см (з хвостом), маса тіла – до 11 кг. Харчується падаллю, птахами і гризунами.

10. Найнебезпечніші тварини Азії

Тигр – великий хижак-одинак. Довжина тіла – 2,5 метра, вага – близько 250 кг. Мешкає  на території від засніжених гір до тропічних джунглів. На відміну від лева – відмінний плавець. Шерсть має характерний жовтий окрас з чорними смугами. Полює на різну дичину – від косуль до мавп.

Чергове відео:

Королівська кобра – одна з найбільш отруйних змій на планеті. Має яскраво виражене темно-коричневе забарвлення, іноді перемежовується сірими кільцями. Капюшон в агресивному стані збільшується не сильно, візерунок на ньому відсутній. Довжина тіла може досягати 5,5 м. Мешкає в Південно-Східній Азії. Харчується дрібними гризунами, птахами.

І ще відео:

Переглянувши запропонований вище Топ-10, ви тепер самі зможете вирішити яка найнебезпечніша тварина на Землі для людини.