Найменші тварини в світі – Топ 10 мініатюрних тварин на планеті


Кажуть, що розмір не має значення, і деякі представники тваринного світу підтверджують ці слова. На планеті Земля є живі істоти розміром не більше монети і, незважаючи на свої мініатюрні розміри, вони навчилися виживати в світі гігантів. Хто вони, найменші тварини на Землі? Деякі найменші тварини в світі живуть тільки в дикій природі, а деякі вже добре вписуються в розряд – дрібні домашні улюбленці. Так хто ж увійшов в список – самі маленькі тварини планети Земля. Подивимося на малечу!

Топ 10 – найменші тварини в світі

Найменша змія

Найменша змія - Змея Карла

На острові Барбадосс знайшли саму маленьку змію: дорослі особини довжиною всього лише 10 см. Це Барбадоська узкорота змія Карла. Як вважають біологи, 10 см це самий мінімально можливий для змії розмір. Будь вона меншою, то просто не змогла б знайти підходящу для себе їжу. Харчується ця малеча яйцями мурашок і термітів, а ареал проживання цього виду всього лише кілька квадратних кілометрів. Через те, що змія дуже маленька, вона може відкласти тільки одне яйце, з якого вилуплюється маленька змійка довжиною до 5 см. Через вирубку лісів цей вид найменших змій знаходиться під загрозою зникнення.

Більше про мініатюрну змію дізнайтеся з відео.

Найменша риба

Найменша рибка - Paedocypris progenetica

У 2004 році іхтіологи відкрили новий вид риб, розмір яких не перевищує 8 мм. Це Stout infantfish, підвид лучеперих риб. Живуть вони в заростях коралів Великого Бар’єрного рифу. У 2006 році вчені заявили про ще один новий вид мініатюрних рибок, який мешкає в прісній воді на о. Суматра, в одному з торф’яних боліт. Це Paedocypris progenetica: самки виростають до 8 мм, а самці трохи крупніше.

В процесі еволюції обидва види змогли зовні змінитися, щоб бути менш помітними для більших хижаків. Їх тіла напівпрозорі і практично позбавлені пігментації, тому, в товщі води вони ледь помітні. Через свій маленький розмір самка може відкласти тільки кілька ікринок, які самцеві доводиться запліднювати кожну окремо.

Хочете більше дізнатися про цих дрібних рибок? Тоді перегляньте відео.

Найменший хамелеон

Найменший хамелеон - Хамелеон брукезія

На північному сході о. Мадагаскар був знайдений найменший вид хамелеона – Брукезія Мала (лат. Brookesia minima). Зовні він дуже схожий на своїх великих родичів і веде такий же спосіб життя, але доросла особь в довжину трохи більше за 45 мм. До того ж, цей мініатюрний хамелеон не має вмінням змінювати забарвлення. Через маленький розмір і природний камуфляж під опале листя і кору дерев, ці мініатюрні хамелеони практично непомітні для інших хижаків.

Маленькі розміри цього виду пояснюються острівною карликовістю, коли окремому виду, який проживає на обмеженій території, доводиться зменшуватися в розмірах, щоб вистачало їжі для виживання.

День Брукезія Мала проводить в пошуках їжі, знаходячи дрібних комах в лісовій підстилці, а на ніч підіймається на дерева. При найменшій небезпеці маленький хамелеон падає на землю, де, залишаючись нерухомим, зливається з опалим листям.

Більше подробиць про життя цього малюка у відео.

Найменша мавпа

Найменша мавпа - Карликова ігрунка

Самий мініатюрний вид приматів проживає в Південній Америці: Болівія, Перу, Колумбія, Еквадор і західна частина Бразилії. Називаються вони карликова ігрунка або мармазетки. Виростають до 15 см, хвіст у ігрунки довше у 1,5 рази, а важать вони всього 150 грам. За густу і руду шерсть, схожу на левову гриву, жартома їх називають «кишеньковими левами».

Ігрунки всеядні: харчуються соком дерев, фруктами і дрібними комахами. Проживають окремими групами, майже все життя проводять на деревах, рідко спускаючись на землю. Від хижаків мавпочки рятуються, забираючись на найтонші гілки дерев, які здатні витримати тільки їх вагу.

Хочете знати як живуть ці дрібні мавпочки в дикій природі? Тоді дивіться це відео.

Якщо ж вам цікаво як же змінюється їхнє життя, коли вони переходять в розряд домашніх тварин, тоді до перегляду рекомендуємо це відео.

Найменший морський коник

Найменший морський коник - Hippocampus Denise

У 2003 році вдалося відкрити самий мініатюрний вид морських коників, ним виявився Hippocampus Denise. Ці мініатюрні створіння не перевищують 16 мм. Все своє життя Hippocampus Denise проводять прикріпляючись до коралових рифів, на глибині до 70 м. Місце проживання – тропічні води, зустрічаються поблизу Північної Австралії, на півдні Японії та Індонезії. Харчується дрібними ракоподібними.

Карликовий морський Коник – майстер маскування. Цей вид був відкритий випадково, коли в лабораторію один з Hippocampus Denise потрапив разом з шматком корала. Зовні вони дуже схожі на відростки коралів, до того ж, змінюють забарвлення, щоб стати більш непомітними.

Як виглядає найменший морський коник в природному для себе середовищі дізнаєтеся з відео.

Найменша медуза

Найменша медуза - Медуза іруканджі

Дуже крихітна медуза Іракунджі мешкає у водах біля Австралії, її раціон складається з планктону. На перший погляд вона здається невинною – напівпрозоре тіло розміром з ніготь, з довгими щупальцями. Але від цього крихітного створення постраждала не одна людина, а все тому, що медуза Іракунджі дуже отруйна.

Це відкриття зробив доктор Джек Барнс. Щоб підтвердити свою теорію, він пішов на ризик і дозволив медузі вжалити себе, свого сина і одного з членів експедиції. Протиотрути від отрути, що зосереджена в щупальцях мініатюрної медузи, до цього часу не існує.

Більше про цю мініатюрну, але дуже отруйну медузу розповість відео.

Найменша летюча миша

сама маленька летюча миша - свіноносий кажан

У 1973 році біолог з Таїланду відкрив новий вид кажанів, який до цих пір залишається самим маленьким як за чисельністю, так і за розмірами. Найбільші особі цього виду розміром не перевищують 3,3 см, а важать всього 2 грам. За маленькі розміри їх називають миша-джміль, а ще свіноносний кажан, лат. Craseonycteris thonglongyai. Мешкають вони тільки на заході Таїланду (Канчанабурі) і в окремих районах М’янми. Проживають в печерах, де проводять день відсипаючись, а вночі – вилітають на полювання. Щоб добути їжу, далеко від свого дому тварина не відлітає, а здобиччю є дрібні комахи.

Звірятко занесене до Червоної Книги, бо їх загальна чисельність становить приблизно 500 особин, але в порівнянні з переписом 1982 року ця кількість збільшилась в 3 рази. Більше подробиць у відео.

Найменший ссавець

Найменші дикі тварини в світі - Сункус етруський, лат. Suncus etruscus

Карликова білозубка або етруська землерийка, вана ж сункус етруський, пахіура етруська, сункус малий, лат. Suncus etruscus – самий дрібний звірок серед ссавців. В дикій природі проживає в Південній Європі, Середній Азії, на півночі Африки, півдні Китаю, Японії. Вагою він в 1,8 гр і розміром тіла – до 4 см. Але при цьому, тваринка дуже активна і майже весь час проводить у пошуках їжі.

Зовні звірятка дуже схожі на кротів, якби не довгий ніс-хоботок. Вони риють нірки, селяться на полях, на берегах водойм, сільськогосподарських угіддях. Через зміни клімату чисельність виду впала.

За мірками тваринного світу, ця дрібнота дуже ненажерлива, за день з’їдає їжі більше своєї ваги в 3 рази. Така ненажерливість – це умова виживання. У землерийки дуже швидко відбувається обмін речовин, температура тіла 37°С, а серце б’ється з частотою 25 ударів за одну секунду.

Відео про карликову білозубку перед вами.

Найменша черепаха

Найменша черепаха - Капська черепаха

Наймініатюрніші черепашки зустрічаються в Південній Африці у Намакваленді. Панцир капської черепахи, у самців, не перевищує 8 см, а у самочок – 10 см. На ньому видно темні плями, від чого їх і прозвали крапчастими. Через зміни світового клімату, регіон Намакваленд може перетворитися в справжню пустелю, а міні-черепашки стануть вимираючим видом.

Майже весь день вони проводить в ущелинах між камінням, ховаючись від хижаків і спеки. Укриття залишають в ранковий і вечірній час, щоб знайти собі їжу. Харчуються тільки рослинною їжею, обожнюють соковиті сукуленти.

Більше інформації про маленьких черепашек дізнаєтеся з відео.

Найменший птах

Найменший птах - Колібрі-бджілка

Найменший представник світу пернатих мешкає на Кубі і це колібрі-бджола. Харчується  вона квітковим нектаром, але відрізняється від інших своїх родичів тим, що підлітаючи до квітки, вона зависає біля неї у горизонтальному положенні.

У довжину колібрі-бджола виростає до 1,25 см, а разом з довгим дзьобом і хвостом до 6 см. За одну кладку міні-пташка відкладає 2 яйця розміром з кавові зерна.

На що ще здатна ця маленька пташка дізнайтеся з відео.

Це далеко не повний список тварин маленьких розмірів. Деякі самі мініатюрні звірятка на Землі до сих пір залишаються непоміченими, але стараннями вчених постійно відкриваються нові види і найменші тварини дикого світу стають відомими, а деякі дрібні звірі згодом перекочовують в наші з вами будинку. Так і з’являються у нас нові мініатюрні улюбленці і вихованці.