Найменші дикі тварини в світі – Топ 10 мініатюрних диких тварин на планеті


Іноді трапляється так, що людина може бути набагато меншою за своїми розмірами за деяких тварин. Перебуваючи поруч з величезним слоном і китом ми будемо виглядати мізерно малими. Але в дикій природі існують і такі тварини, які значно менші за людей. Вони малі до такої міри, що помітити їх в дикому середовищі дуже проблематично, не кажучи вже про те, як тяжко цим крихіткам щодня боротися за виживання. Хто ж вони – найменші дикі тварини в світі?

Топ-10 – найменші дикі тварини в світі

  1. Наш список відкриває карликовий кролик, максимальна довжина якого всього 23 см.

Найменші дикі тварини в світі - карликовий кролик

У них біла або сіра м’яка шерсть, що покриває маленьке тулуб в 23 сантиметри. Водяться такі кроленята, в основному, на Західному узбережжі Сполучених Штатів Америки. На сьогоднішній день існування цього малюка під великим питанням. У дикій природі він найчастіше проживає в ареалі виростання гіркого полину, який є для кроликів дієтичними ліками. Звичайно ж, людина давно вже приручив цих малюків і навіть вивела нові породи. Про 9 найпопулярніших порід карликових кроликів дізнайтеся з відео.

У цьому відео господиня розповідає про свою мініатюрну тваринку, про те в яких умовах карликових кроликів потрібно утримувати і чим годувати в домашніх умовах.

2. На другому місці колюча чорна карликова акула (вона ж катран, морська сабака, лат. Squalus acanthias), яка виростає до 21 см.

Найменші дикі тварини в світі - колючий акула (вона ж катран, морська сабака, лат. Squalus acanthias)

Це найменший за габаритами тип акул, що має яскраво-виражене чорне забарвлення. За своєю статурою риба досить щільна. Вона має витягнуту, широку і сплощену морду. Мешкає переважно в Атлантичному океані. Основне харчування – це креветки, анчоуси, кісткові риби і головоногі молюски. Головні мисливці на колючу чорну карликову акулу – це довгоносі скати.

Дивитися відео про найменшу і саму не шкідливу акулу на землі – дуже цікаво.

3. Третє місце займає карликова мавпа, що має загальні для всього виду прізвиська – ігрунка або мармазетка, (лат. Cebuella pygmaea). Вона досягає в довжину 16 см.

Найменші дикі тварини в світі - карликова мавпа-ігрунка (лат. Cebuella pygmaea)

Найменша мавпочка в світі мешкає в тропічному лісі Південної Америки. Харчування цих крихітних істот складається з деревного соку, фруктів і комах. У дикій природі живуть родовими групами, які складаються з декількох поколінь. Взаємна турбота за шерстю важлива для їх соціального зв’язку. Територію, що належить їм, вони позначають секретом, що виділяється з їх особливої залози.

Як живе мініатюрна мавпа в дикій природі – дивіться у відео.

4. Четверте місце у барбадоської нитки (Tetracheilostoma) – найменшої змії, що має сіро-рожевий відтінок.

Найменші дикі тварини в світі - Барбадоська нитка (Tetracheilostoma)

Виглядає вона, в точності, блискучим дощовим черв’ячком. Її довжина близько 10 см! Місце проживання – Карибські острови, а саме, східний ліс Барбадосу. Їх основне живлення – це мурахи, терміти та інші личинки комах, які можна виявити в ґрунті.

Щоб мати уявлення, яка ж вона крихітка – ця найменша змія на землі – ми знайшли два відео з цим малятком.

У цьому відео наш малюк менше рухається, але більше тексту російською мовою. Стане у нагоді в разі, коли ви ще не опанували англійську.

5. П’яте місце дістається карликовому мишачому лемуру мадам Берти (лат. Microcebus myoxinus), довжина якого 9 см.

Найменші дикі тварини в світі - Карліковоий мишачий лемур (лат. Microcebus myoxinus)

Таку назву ця мініатюрна тварина отримала завдяки своєму відкривачеві – Берті Ракотосаміманане. Живуть вони тільки в тропічних лісах острова Мадагаскар. Основне харчування – різні комахи, жаби, фрукти і листя. Забарвлення світло-коричнева, під великими сіро-зеленими очима чорні кільця. Зазвичай крихітки зустрічаються поодинці, але все ж, часто вони полюють парами. Дуже агресивно поводяться, якщо знаходяться в неволі. Їх характер не відрізняється особливою поступливістю.

Хочете більше інформації про карликових лемурів – дивіться відео.

6. На шостому місці знаходиться колібрі-бджола (лат. Mellisuga helenae), зростання якої триває всього лише до 5 см.

Найменші дикі тварини в світі - колібрі-бджола (лат. Mellisuga helenae)

Важить вона 2 грами. Тільки вдумайтеся, це крихітка легше окремо взятого страусового пера. Серце кожної з цих пташок здійснює від 400 до 600 ударів за хвилину. Птах може робити до двохсот помахів своїми маленькими крилами за одну секунду. У дорослих самців опірення зеленуватого відтінку з яскраво-червоною основою. Оперення дорослих самок – це сіро-білий низ і зелена верхня частина. Живуть ці істоти в деяких регіонах Куби, бо саме там ростуть необхідні їм для життя епіфіти. Харчуються тільки видобутим нектаром.

Хочете більше інформації про малечу колібрі-бджілку – дивіться відео.

7. Сьоме місце займає крапчатая черепаха, вона ж – капскька черепаха, лат. Homopus signatus, довжиною в 6 сантиметрів.

Найменші дикі тварини в світі - Крапчаста черепаха, капская черепаха, лат. Homopus signatus

Це найдрібніша сухопутна черепашка в світі. Невеликий розмір тіла дозволяє їй сховатися в ущелині скелі і обійтися обмеженими запасами навколишнього світу. Виглядає вона світло-бежевою з цятками чорного кольору. Живуть мініатюрні черепахи в Карру, регіоні Південної Африки. Основою раціону харчування становлять квіткові рослини, стеблинки і листя. Також вони позитивно ставляться до різної зелені і до плодів яскраво-червоних кольорів. Найактивніший сезон для даної популяції – весна. Саме в цей час відбувається спарювання самців і самок.

Два відео з мініатюрною крапчатою чи то капською черепахою, вона ж Homopus signatus, дадуть вам можливість сформувати свою думку про цю маленьку тваринку.

Не знаю чи живе ця малеча там чи просто сховалася там від своїх господарів на прогулянці. Дивіться відео і самі шукайте відповідь. 🙂

8. Восьме місце присуджується карликовому тушканчику, він же п’ятипалий карликовий тушканчик або п’ятипалий напівтушканчік, (лат. Cardiocranius paradoxus).

Найменші дикі тварини в світі - п'ятипалий карликовий тушканчик або п'ятипалий полутушканчік, (лат. Cardiocranius paradoxus)

Довжина тіла цього дрібного гризуна складає всього 4 см. Але незважаючи на свій крихітний розмір, тушканчик здійснює стрибок в довжину на 3 метри, використовуючи при цьому свої потужні задні ніжки. Мешкає він в Афганістані і в декількох країнах Південної Азії. В основному, маля харчуються травою. Живуть щільно розташованою колонією.

Цікаве відео про міні-тушканчика.

9. На дев’ятому місці етруська землерийка (Сункус етруський, пахіура етруська, сункус малий (Suncus etruscus), середня довжина якої 4 см.

Найменші дикі тварини в світі - Сункус етруський, лат. Suncus etruscus

Вона може зустрічатись в Південній Європі – Італії, Франції, Португалії і тд. Також зустрічається на узбережжях Адріатичного та Егейського морів. Більш того, іноді їх можна побачити і в Казахстані. У землерийки витягнутий тулуб і велика головка, яка різко звужується в рухливий хобот. Їх ласощами є дощові черв’яки, личинки, жаби і ящірки. Тривалість життя землерийки приблизно 2-3 роки.

Чи насправді ця сама мініатюрна тварина відрізняється від миші, розповідає автор відео.

10. І ось він довгоочікуваний володар почесного титулу найменше дика тварина на планеті. Його отримує Африканська карликова жаба або по-іншому Шпоркова.

Найменші дикі тварини в світі - Африканська карликова жаба

Мешкає вона переважно у воді. Чіпаюча за саме серце своїм 1-см розміром амфібія – найпоширеніша дрібна тварина в теплих замулених водах екваторіальної Африки. Статура у жаби подовжена, з тоненькими кінцівками. Має дрібнозернисту шкіру.

Помилуватися найменшою жабою на землі можете на відео.

Такі ось вони самі дрібні тварини планети, які живуть в дикій природі та увійшли до Топ-10 самих маленьких диких тварин в світі. Живемо ж в гармонії з собою, тваринним і рослинним світом на нашій, одній на всіх, планеті Земля.