Найменші домашні тварини на планеті – Топ 10 мініатюрних домашніх улюбленців у світі


В даний час людина одомашнила безліч тварин, але найбільше радості приносять маленькі звірятка, яких можна потримати на руках і потискати. Саме таких мініатюрних звірів люблять за грайливу і доброзичливу вдачу, милі мордочки або приємне на дотик хутро. Зараз помічається тенденція на домашнє утримання різних занадто вже екзотичних дрібних видів, таких як скорпіони, павуки та навіть комахи (наприклад, палочник). Однак, не кожна людина зможе отримати задоволення від погладжування павука. Тому, нижче будуть розглянуті тільки ті види дрібних тварин, утримувати яких більш-менш загальноприйнято. І так, давайте сьогодні разом розглянемо які ж вони, найменші домашні тварини на планеті Земля – ​​Топ 10 самих-самих мініатюрних домашніх улюбленців.

Карликовий кролик (висловухий малюк)

Англійська назва – Dwarf rabbit.

Карликовий кролик (висловухий малюк)

Маленький, неймовірно милий і пухнастий звір, своєю поведінкою більше схожий на кошеня. Порода є виключно декоративною, в дикій природі не живе, процес її виведення зайняв більше 20 років і остаточно вид сформувався в 1918 році. Родоначальником карликового кролика вважається польський білий кролик. Сам мініатюрний звірок не перевищує в довжину 15-20 сантиметрів при вазі від 1,5 кілограм. Володіє характерними лежачими «вушками» довжиною близько 5,5 сантиметрів. Як і всі заячі породи, вважає за краще харчуватися морквою, капустою, салатом.

Наскільки веселий і рухливий малюк цей висловухий кролик переконайтеся, переглянувши відео.

Міні-піг (карликова мініатюрна свиня)

По англискі тварина називається Pygmy hog.

Міні-піг (карликова свинка)

Ще один виключно декоративний мініатюрний вид, виведений спеціально для домашнього утримання. Їх породи сильно різняться. Наприклад, порода майяліно, ледь досягає ваги в 9-13 кілограм, а вислобрюха міні-піг, цілком, може набрати цілий центнер. Їх предками вважається дрібна в’єтнамська свиня. Від своїх звичайних побратимів міні-піги відрізняються особливою охайністю, легко приучуються до туалету. Раціон харчування досить простий і включає в себе хліб, молочні продукти, овочі та фрукти.

З відео дізнаєтеся як живе мініатюрна карликова свинка в домашніх умовах міської квартири.

Дрібний мишачий лемур (карликовий)

Вони ж  лат. Microcebus.

Дрібний мишачий лемур (карликовий)

А ось це вже одомашнений представник ще недавно дикої природи. Його батьківщиною є острів Мадагаскар. Найменший у світі примат має середню вагу близько 50 грам, при довжині тіла 25 сантиметрів, з яких десять і більше сантиметрів становить пухнастий хвіст. Звірятко воліє нічний спосіб життя, тому, природа наділила його буро-сірим забарвленням, великими очима і гострими вушками-локаторами, здатними до крутих «розворотів». Харчуються лемури переважно фруктами і дрібними комахами (хоча навряд чи їм підійде звичайний кухонний тарган).

Відео, з якого дізнаєтесь як живе сірий домашній лемур.

Мармозетка або ігрунка (карликова)

Називют так само мармозетка Гьольді, гьольдієва калліміко, відома і як стрибучий тамарин, лат. – Callimico goeldii.

Мармозетка або ігрунка (карликова)

Також, донедавна ще представниця виключно дикої природи, що є найменшою в світі мавпочкою. Природний ареал проживання – тропічні ліси Південної Америки. Довжина їх тіла разом з хвостом – до 25 сантиметрів, вага може досягати 50 грам. Довжина хвоста часто може бути більшою від розміру тіла. Забарвлення мармозеток зустрічається дуже різноманітне – від соковитого зеленого до темно-сірого з яскраво вираженими сивими «бакенбардами». Як і її побратим лемур, ігрунка харчується в основному фруктами і дрібними комахами, але не проти і вжити в їжу різні квіти, особливо ті, які мають солодкий запах.

Дивіться відео – домашнє малятко мармозетка – найменша мавпочка в світі.

І ще одне відео:

Шиншила

На латині називається Chinchilla.

Шиншила

Ці тваринки в дикій природі мешкають в Південній Америці. Не є лісовим тваринам, швидше за родинними зв’язками ближчі до гризунів. Вважають за краще харчуватися травою, але також люблять і різні зернові. Любов людини заслужили завдяки своєму вкрай гладкому і приємному на дотик густому хутру. При утриманні в неволі дуже охайні. Забарвлення хутра варіюється в залежності від місця проживання – північні особини більш білі, південні – темніших окрасів. Розміри звірка приблизно 25-35 сантиметрів, може досягати ваги до півкілограма.

На відео маленька і весела домашня шиншила.

Піщанка

На латині назву цього дрібного звірка звучить як Gerbillinae.

Піщанка

Найчастіше дане маленьке звірятко плутають з домашніми мишами – вони дійсно сильно схожі шерстю і будовою тіла, різниця спостерігається лише в довжині хвоста. Одомашнювати їх почали лише з середини 20 століття, великої популярності набув монгольський вид. Батьківщиною їх є степи і напівпустелі. Звірятко має масу тіла близько 150 грам. У довжину може досягати до 20 сантиметрів. Забарвлення хутра варіюється від яскраво жовтого до темно коричневого. Харчуються піщанки зерном, травою. Самі по собі звірята соціальні – в неволі краще підібрати вихованцеві пару.

Відео з домашньої піщанкою.

Морська свинка

Ще називають Кеві, Кейві або гвінейська свинка, лат. Cavia porcellus.

Морська свинка

Батьківщиною свинок є північні області Південної Америки. Ніякого відношення до моря вони не мають, а назвали їх так, тому що привозили їх «з-за моря», тобто вони «заморські». Звірятко має густу і довгу шерсть, забарвлення може бути абсолютно різний – від альбіносів до повністю темних кольорів. Харчуються свинки травою, овочами, злакові їм потрібно давати в обмеженому обсязі – можливий ризик захворювання ротової порожнини. Вага вихованця може досягати до півтора кілограм, довжина тіла – до 35 сантиметрів. Самки завжди менші самців сантиметрів на п’ять. Найменші – сантиметрів 20.

Відео з якого дізнаєтесь як дрібні морські свинки живуть в домашніх умовах.

Тхір

Ще називають їх ласки або лат. Mustela.

Тхір

Досить небезпечний домашній хижак, бо наділений вкрай гострими дрібними зубками. У природі зустрічається майже на всіх континентах в їх лісистій частині. Володіє приємним гладким хутром, дуже грайливий і непосидючий. Має видовжене тіло довжиною до 50 сантиметрів (разом з хвостом), важити може до одного кілограма. Хутро, майже завжди, має захисний окрас – зазвичай це поєднання білого, сірого і бурого кольорів. У кормі звірка повинні завжди бути присутнім білки, тобто потрібно годувати м’ясом і рибою, зрідка допускаються каші.

Відео, де головний герой – улюблений мініатюрний домашній вихованець.

Африканський карликовий їжак

Латинською називається Atelerix.

Африканський карликовий їжак

Цей звір відрізняється дуже м’якими на дотик голками, гладити його можна абсолютно безпечно. Довжина тіла цього їжачка може досягати 20 сантиметрів, а вага дорівнювати 350-500 грам. Забарвлення у звірка варіюється слабо: зазвичай на черевці сіро-біла шерстка, голки мають чорно-сірий колір. Батьківщиною його є африканські регіони напівпустель. Звірятко винятковий індивідуаліст, тримати в парах не рекомендується (можуть побитися). Практично всеїдний, але найкраще для годування підійде котячий сухий корм преміум-класу.

Африканський їжак – домашнє відео

Мініатюрна ящірка Гекон

Інші назви – ціпкопалі, геконові, лат. Gekkonidae.

Мініатюрна ящірка Гекон

Дана маленька ящірка отримала широке поширення в домашньому утриманні завдяки своїй невибагливості і неймовірно усміхненої пиці. Тварина теплолюбна, краще утримувати в тераріумі, заповненому піском. У довжину може досягати до 30 сантиметрів, вага наближається до 350 грам. Залежно від виду можуть мати абсолютно різний окрас – від зеленого до синього в жовту цяточку. Гекони віддають перевагу живому корму – із жучків, павуків, мух, цвіркунів. Кормом краще запасатися в спеціалізованих зоомагазинах.

Маленький Гекон – як живе в домашніх умовах.

Зрозуміло, що це не вичерпний список мініатюрних домашніх улюбленців, але це, на наш погляд, Топ-10 найбільш популярні найменші домашні тварини в світі. А які домашні вихованці живуть у вас? Пишіть нам про ваших улюбленців.