Найкрасивіші озера світу – Топ 10 самих красивих озер на планеті Земля


Краса природи різноманітна, велична і не має меж. Високі водоспади, безкраї пустелі, запаморочливі вершини гір, бурхливі річки, потужні вулкани – щоб доторкнутися до такої краси, мандрівники готові пройти тисячі кілометрів, подолати будь-які перешкоди, готові навіть ризикувати своїм життям. Вважається, що саме при створенні озер, природа проявила найбільшу фантазію і любов. Які ж вони – найкрасивіші озера світу? Зібраний тут список з Топ 10 найкрасивіших озер на планеті Земля допоможуть нам розібратися в цьому.

Топ-10 – найкрасивіші озера світу

Озеро Пейто – англійською Peyto Lake

Озеро Пейто - англійською Peyto Lake

Пейто розташоване в національному парку Банф в канадських Скелястих горах на висоті, приблизно, 1 860 метрів. Ширина озера становить 850 метрів, довжина – 2,8 км, а загальна площа – 5,3 км.кв. Основною особливістю Пейто є його дивна форма. Якщо поглянути на озеро з висоти, воно нагадує величезну голову собаки або вовка. Також, туристів приваблює насичений бірюзовий колір води, який утворюється через дрібні частинки мінералів, що потрапляють в Пейто з гірськими струмками.

Дивіться коротке відео про озеро Пейто в Канаді.

Озеро Салар-де-Уюні або солончак Уюні – іспанською Salar de Uyuni, іноді – Salar de Tunupa

Найкрасивіші озера світу - озеро Уюні

Озеро Салар де Уюні – солончак, який займає площу 10 582 км.кв. Утворилося воно на дні, практично, висохлого солоного озера. Знаходиться воно на території південної Болівії, на території департаментів Потосі і Оруро, на висоті 3 650 метрів в Андах. Поверхня озера встелена ідеально рівним шаром солі. І тому, в сезон дощів – з листопада по березень – коли озеро покривається тонким шаром води, Уюні стає природним дзеркалом. Дно добре відображає все, що “бачить” над собою і стає незрозуміло, де закінчується озеро і починається небо або навпаки.

Оцініть наскільки це є правдою, просто переглянувши відео.

Озеро Крейтер – англійською Crater Lake

Найкрасивіші озера світу - озеро Крейтер

Крейтер – кальдерне озеро, яке знаходиться в американському штаті Орегон. Відомим його зробив його блакитний колір і неймовірна прозорість. Середня глибина водойми становить 350 м, довжина – 9,6 км, а ширина – 8 км. Крейтер утворився у вулкані Мазама, приблизно, 7 600 років тому. Перша назва, дана озеру його відкривачем, було – Глибоке Синє Озеро. Потім, назву скоротили просто до – Синє Озеро. А потім, поміняли на Величне Озеро. І тільки після останнього перейменування воно стало озеро Крейтер.

Це відео, складене з зроблених під час подорожі фото, дасть і вам можливість оцінити наскільки насправді красиве озеро Крейтер.

Озеро Келімуту – індонезійською Kelimutu

Найкрасивіші озера світу - озеро Крейтер

В общем-то Келімуту – це назва вулкана, який знаходиться на індонезійському острові Флорес, на висоті 1 639 метрів. Вулкан став особливо відомим завдяки трьом кратерам-озерам, які раз у кілька років змінюють свій колір. При цьому, одне озеро може мати червоно-коричневе забарвлення, а інші бути бірюзовими, чорними або зеленими. Вчені пояснюють такі зміни кольорів наявністю різних хімічних мінералів, які лежать на дні кожного з озер Келімуту.

Автор відео ділиться тим, що побачив сам, здійснюючи свою подорож на озеро Келімуту.

Озеро Накуру – англійською Lake Nakuru

Найкрасивіші озера світу - озеро Накуру

Накуру можна знайти за 156 кілометрів від столиці країни Найробі в Кенії. Озеро знаходиться на висоті 1 759 м, а його загальна площа – близько 40 км.кв. Воно відноситься до сверхсолених озер, а глибина його рідко буває більшою за 3 м. Тому, його флора і фауна не багата. Але, незважаючи на це, озеро стало привабливим місцем для фламінго. Загалом, за один раз їх чисельність на озері може досягати двох мільйонів. Туристи з усього світу спеціально приїжджають, щоб зробити унікальні фото цих неймовірно красивих птахів.

Дивіться коротке красиве відео про озеро Накуру.

Озеро Гамільтон Пул – англійською Hamilton Pool Lake

Найкрасивіші озера світу - озеро Гамільтон

Гамільтон Пул одночасно підземне і надземне озеро, яке знаходиться приблизно в 38 км від американського міста Остін, штат Техас. Згідно з дослідженнями воно утворилось понад тисячу років тому через обвалення своду тунелю, в якому протікала річка. Прямо зі скель в Гальмільтон Пул впадає 15 метровий водоспад, тому, рівень води в озері завжди однаковий. Час від часу в озері не дозволяють купатися через збільшення кількості бактерій у воді. Причиною цього є ластівки, які часто в’ють гнізда на схилах Гальмільтон Пула.

Якщо ви не маєте можливість поїхати (або чомусь не хочете залишати свій затишний світ), тоді просто дивіться відео про озеро Гамільтон Пул.

Озеро П’яти Кольорів

Найкрасивіші озера світу - озеро П'яти Кольорів

Озеро під мальовничою назвою П’ять Кольорів знаходиться на території китайського національного парку Цзючжайгоу, що в перекладі з китайської означає – Долина дев’яти сіл. Це одне з найзагадковіших озер планети, яке вчені вивчають вже не один рік. Зазвичай, колір озера яскраво синій, але іноді змінюється на жовтий або темно зелений. Вода у водоймі настільки прозора, що з берега видно все що знаходиться на дні, а при пірнанні видимість зберігається на відстані до 50 метрів. Вчені пояснюють це наявністю в озері особливих хімічних мінералів, які очищають воду і забарвлюють її в такий колір. Ще однією особливістю П’яти Кольорів є те, що воно не замерзає взимку, хоча всі навколишні озера сковує лід. Загадка криється в підземних гарячих джерелах (періодично на поверхні води з’являються бульбашки), які дослідники ще не змогли знайти.

Пропоную подивитися відео про озеро П’ять Кольорів і переміститися в екзотичний Китай.

Озеро Морейн – англійською Moraine Lake

Найкрасивіші озера світу - озеро Морейн

Морейн це льодовикове озеро, що заховано в долині Десяти піків, яка знаходиться на заході Канади. Площа озера займає всього 0,5 км.кв. Воно приваблює туристів своїми різноманітними відтінками синього кольору. Це відбувається через заломлення світла на кам’янистому дні озера. Морейн, також, є одним з найбільш часто фотографованих і самих гарних місць в Канаді. Причиною такої популярності є те, що на його поверхні відображаються зображення десяти канадських піків, які знаходяться навколо озера.

Автор відео дає можливість оцінити наскільки красиве озеро Морейн в різні пори року.

Озеро Хіллер – англійською Hillier

Найкрасивіші озера світу - озеро Хіллер

Хіллер знаходиться на краю острова Міддл в районі голдфілдс-Екперанс. Довжина озера становить 0,6 км, ширина – 0,25 км, а загальна площа всього 0,015 км.кв. Мінеральне озеро стало відомим завдяки своєму яскраво-рожевого кольору. Це відбувається через наявність великої кількості продуктів життєдіяльності мікроорганізмів, бактерій і водоростей, які живуть в цій солоній водоймі. При цьому, рівень солі в озері Хіллер набагато вищий, ніж в прибережних океанських водах.

Відео дає вам можливість побачити озеро Хіллер очима автора цього короткого фільму.

Плітвіцькі озера – хорватською Plitvička jezera

Найкрасивіші озера світу - Плітвіцькі озера

Плітвіцькі озера знаходяться в центральній частині Хорватії і відносяться, в більшій мірі, до території Ліцько-Сенської жупанії. Національний парк Плітвіцькі озера займає площу, приблизно, 296,85 км.кв. і складається з 16 різних за розміром озер, 170 водоспадів, 36 печер і хвойного лісу. З 1979 парк включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і офіційно визнано одним з самих красивих місць на Землі. В озерах парку заборонено плавати, а в сам парк не можна приходити з тваринами, розводити багаття і влаштовувати пікніки.

З автором відео ви зможете здійснити віртуальну подорож в Хорватію не виходячи з дому.

На сьогоднішній день точно не відомо скільки налічується озер на нашій планеті, але, безсумнівно, що кожне з них унікально і здатне вразити своєю красою навіть досвідченого туриста. А яке найкрасивіше озеро в світі на ваш погляд? На яке унікальне озеро ви хочете поїхати, який куточок нашої планети маєте бажання відвідати?