Найглибші озера світу – Топ 10 самих глибоких озер на планеті Земля


Цікавитесь яке найглибше озеро в світі? Скажете, що це знає кожний школяр. Може й так, але хто складає Байкалу конкуренцію? Якщо не знаєте, то просто перегляньте зібраний тут список Топ 10 самих глибоких озер на Землі.

Отже, озера – це виниклі природним шляхом водойми, води яких знаходяться в межах озерної чаші і прямо не з’єднані з морем чи океаном. А в цій статті мова піде про озера, що мають найбільшу глибину.

Топ – 10 найглибших озер світу

1. Байкал – саме глибоке озеро

Топ - 10 найглибших озер світу - Байкал

Найглибше в світі озеро Байкал (глибина – 1642 м), загальна площа басейну дорівнює 571 000 км.кв., має тектонічне походження і розташоване у Східному Сибіру. Озеро наповнене чистою водою і виступає в ролі найбільшого резервуара прісної води, що є на континенті. За даними дослідників, Байкалу, приблизно, 30-35 млн років. Загальна його площа становить 31 722 км.кв., а довжина берегової лінії – 2 000 км. У Байкальській воді міститься невелика кількість мінеральних речовин і домішок органіки, але вода насичена киснем. Байкал настільки величезний, що в нього б помістилося, приблизно, сто Азовських морів.

Дивіться відео про Байкал – найглибше озеро на Планеті.

2. Танганьїка – англ. Lake Tanganyika, рос. Танганьика

Топ - 10 найглибших озер світу - Танганьїка

Танганьїка – найдовше прісноводне озеро, розташоване в Центральній Африці, площею 32 900 км.кв. Найбільша глибина становить 1470 м. Прозорість води досягає 30 м. Довжина лінії берега 1 828 км. Танганьїка є найстарішим і найбільшим озером рифтової долини. Залежно від глибини, озерна вода містить азот, кремній, кисень і фосфор. Озеро має велике значення для людей. Воно є вмістилищем питної води, місцем відпочинку туристів і служить транспортним шляхом, а також, це саме довге прісне озеро.

Щоб побачити як виглядає озеро Танганьїка не треба далеко їхати, просто подивіться відео.

3. Озеро Восток  – англ. Lake Vostok

Топ - 10 найглибших озер світу - Озеро Восток

Саме глибоке підлідне озеро Антарктиди (глибина понад 1200 м), з площею – 15 790 км.кв. і з береговою лінією – 1010 км. Озеро розташоване близько антарктичної станції «Схід». Унікальне воно тим, що завдяки чотирьом кілометрам льоду є приховане від поверхні землі вже кілька мільйонів років. Вчені вважають, що завдяки цим факторам в озері можуть мешкати унікальні живі організми. Адже там:

  • прісна вода з високим вмістом кисню;
  • температура води – до 10°C;
  • тиск – понад 300 атмосфер.

Завдячуючи цьому, мікроорганізми, що живуть в подібних умовах можливо мають унікальні властивості.

Як виглядає глибоке підлідне озеро Восток дізнайтесь з відео.

4. Каспійське море – ще одна назва Каспій, лат. Caspium Mare

Топ - 10 найглибших озер світу - Каспийское море

Каспій – велика солона водойма. Через відсутність стоку і великі розміри, може класифікуватися і як озеро, і як море. Розташоване на кордоні Азії і Європи. Найбільша глибина – 1025 м. Площа – 390 000 км.кв., а берегова лінія – до 7500 км. У море-озеро впадають річки Самур, Урал, Волга та інші. Рівень і температура води в озері час від часу коливається. Вода в Каспійському морі повністю оновлюється кожну чверть тисячоліття.

Відео про Каспійське море допоможе оцінити всю красу та велич цього соленого озера.

5. Озеро Сан-Мартін або О’Хіґґінс  –  ісп. Lago San Martín та Lago O’Higgins

Топ - 10 найглибших озер світу - озеро Сан-Мартин

Водойма має глибину 836 метрів і площу 1 058 км.км. Розташовується на півдні Південної Америки. Розмір берегової лінії становить 525 км. Озеро складається з восьми частин, що нагадують рукави, і відрізняється нерівною формою. При цьому, аргентинська частина рукавів носить назву Сан-Мартін, а чилійська – О’Хіггінс. Цікаво, що обидві назви завдячують національним героям Південної Америки: Хосе де Сан-Мартіну і Бернардо О’Хіггінс.

Невеличке відео з ютуба дасть уяву, як виглядає таке далеке та чарівне озеро Сан-Мартін чи то О’Хіґґінс.

6. Озеро Ньяса або Малаві – на суах. Nyasa, англ. Malawi

Топ - 10 найглибших озер світу - Ньяса або Малаві

Третє по площі (29 600 км.кв.) озеро Долини Ріфтов в Південній Африці, яке є частиною Великих Африканських озер. Природна водойма, найбільша глибина якої складає 706 м, а довжина берегової лінії – 1246 м, зберігає 7% всіх світових запасів прісної води, славиться унікальною екосистемою і великою різноманітністю промислової риби. Озеро є місцем впадання чотирнадцяти річок, а витікає з нього всього одна.

У повній мірі оцінити красу озера Ньяса допоможе відео.

7. Озеро Іссик-Куль або Ісіґ-кюл

Топ - 10 найглибших озер світу - Иссык - Куль

Найбільше солоне озеро Киргизії, глибиною 702 м, площею 6236 км.кв. і довжиною берегової лінії, яка дорівнює 688 метрам. В озеро впадають 80 річок, але жодна з нього не витікає. Озеро сприятливо впливає на клімат. У його околицях не буває сильної спеки і тріскучих морозів. Середня температура літа +20°C, а зими -4°C. Цікаво, що озеро Іссик-Куль має і ще одну назву – «Очі Землі». З’явилась така назва завдяки космонавту Олексію Леонову, який з просторів космосу побачив озеро.

Про те, яке воно, озеро Іссик-Куль, та що заховано в його глибинах дізнайтесь з відео.

8. Велике Невільниче озеро – англ. Great Slave Lake а фран. Grand lac des Esclaves

Топ - 10 найглибших озер світу - Болшое_Невольничье_озеро

Знаходиться на Північно-Західних теренах Канади та є найглибшим озером Північної Америки. Площа становить 28 568 км.кв., найбільша його глибина – 614 м, а берегова лінія простягається на 3 057 км. Озеро отримало назву на честь індіанців Слейв, які проживали на його берегах кілька століть назад. Цікавим фактом є те, що індіанці, які живуть на берегах озера, ніколи не практикували видобуток міді, золота і алмазів, що знайшли тут. Але теперь, вони отримують відсоток з діяльності з їх видобутку, що сьогодні проводиться на цій території.

Якщо маєте час, то разом з автором відео можете здійснити по Великому Невільницькому озеру цікаву подорож під парусом.

9. Крейтер – англ. Crater Lake

Топ - 10 найглибших озер світу - Крейтер

Глибоке озеро Крейтер, розташоване в штаті Орегон, США. Відзначається своїм глибоким синім кольором і чистою водою, є гордістю національного парку. Найбільша глибина озера – 592 м, загальна площа – 53,2 км.кв, а довжина берегової лінії – 35,1 км. Озеро стало популярним ще й завдяки величезній колоді, яка вже більше ста років плаває у воді і носить назву «Озерний старий». Із-за того, що температура води низька, колода непогано збереглася. Реверс монети 25 центів, яку випустили в США у 2005 році, прикрашає зображення озера Крейтер.

Відео-фільми допоможе вам швидко переміститись на мальовничу водойму. В першому – російськомовна озвучка.

А у цьому відео, текст за кадром звучить на англійській мові. Можете обрати зручний для вас формат перегляду. Хоча я раджу переглянути обидва.

10. Озеро Буенос-Айрес – ісп. Buenos Aires

Топ - 10 найглибших озер світу - Буэнос - Айрес

Ця водойма льодовикового походження з’явилась в результаті руху льодовиків у західно-східному напрямку. Озеро Буенос-Айрес прикрашає Патагонські Анди. Площа його – 1850 км.кв, найбільша глибина – 590 м. Воно знамените мармуровими гротами, що розташувалися на чилійській частині водойми.

З автором цього відео ви зможете відвідати не тільки дуже красиве озеро Буенос-Айрес, але і знамениті мармурові печери.

Такі вони, найглибші озера світу. Яке вам сподобалось найбільше? А яке закортіло відвідати?