Найчистіші озера світу – Топ 10 самих чистих озер на планеті Земля


Водойми, річки, озера здавна притягують увагу людства своєю неймовірною красою, величчю, якоюсь містичною можливістю заспокоювати і приводити в порядок не тільки тіло, але й душу. Внаслідок промислової діяльності, щоденного побуту і поступового забруднення екології планети природні водойми зазнали безповоротних антропогенних змін – частина з них обміліла, деякі зовсім зникли з топографічних карт, а води інших перетворилися з блакитно-прозорих в болотно-зелені. Однак, до цього часу можна зустріти кришталево-чисті озера, які все ще здатні дивувати відпочивальників та туристів своєю природною первозданно і неповторною красою. Саме такі найчистіші озера світу – неймовірно красиві місця з різних куточків планети ми докладно і розглянемо в цій статті.

Топ-10 найчистіших озер світу

1. Озеро Крейтер – англ. Crater Lake

Озеро Крейтер - англ. Crater Lake

Озеро Крейтер – це дивовижне місце, якому чудом вдалося зберегти природну чистоту, знаходиться у США, штат Орегон. Вчені стверджують, що це красиве озеро сформувалось, приблизно 8 тисяч років тому, на місці кратера згаслого вулкану. На сьогоднішній день водойма відома у всьому світі завдяки унікальній чистоті своїх вод. Однак Крейтер вражає не лише лазурним кольором води, але й параметрами глибини. Саме це озеро вважається найглибшим не лише на території Сполучених Штатів, але й усієї Північної Америки. Його глибина становить близько 350 метрів. Навколо берегів Крейтера сформований національний парк, який став найулюбленішим місцем туристів з усіх куточків планети. У кришталево-чистій воді повно форелі та лосося, а риболовля на берегах озера – одне з самих привабливих занять для туристів. 

Якщо ви, поки ще і не мали можливості поїхати в подорож, та оцінити його чистоту, то оцінити, наскільки красиве озеро Крейтер зможете легко – просто дивіться це відео.

2. Озеро Масю – англ. Lake Mashū

2. Озеро Масю - на англ. Lake Mashū

Ця кришталево-прозора водойма знаходиться на острові Хоккайдо в Японії. Вона оточене з усіх берегів гірськими масивами та пишною рослинністю. Місце формування озера – кальдера діючого вулкану. Води водойми відрізняються насиченим блакитним відтінком та особливим мінеральним складом. Навколо озера розташований заповідник, в якому можна зустріти безліч рідкісних рослин, тварин та птахів, деякі з яких занесені до Червоної книги світу. Особливостями озера Масю є кілька гарячих джерел, які не дозволяють окремим частинам водойми замерзати в холодний період року. Секретом чистоти озера вчені вважають абсолютну відсутність струмків, які не впадають і не витікають з озера. 

Пропоную тут подивитись два відео: коротке і мало довше. Після перегляду обох мені захотілося купити квиток і поїхати на саме красиве та чисте озеро Японії.

Ось і друге відео про озеро Масю. Поки не наважилися поїхати самі, здійсніть відео-подорож і отримайте справжню насолоду від шикарної первозданної природи Японії.

3. Озеро Шеосар – англ. Sheosar Lake

Озеро Шеосар - англ. Sheosar Lake

Ще одна водойма, що входить до переліку найчистіших на планеті розташована на півночі Пакистану. Глибина самого озера становить всього 40 метрів, а розташоване воно у віддаленій частині гірського масиву на висоті більш ніж 4 км над рівнем моря. Національний парк, який було зведено навколо озера – привабливе місце для піших та автомобільних екскурсій. Заповідник налічує більше 30 видів метеликів і деякі з яких надзвичайно рідкісні.

Відео про озеро Шеосар дає можливість оцінити як розміри, так і красу навколишніх пейзажів. Адже вирішить поїхати до Пакистану далеко не кожен. Тому, пропоную просто подивитися відео. 

4. Озеро Пейто – англ. Peyto Lake

Озеро Пейто - англ. Peyto Lake

Ця відома на весь світ водойма, що названа на честь її першовідкривача, знаходиться на території заповідника в Канаді.  Таку популярність озеро має завдяки дивовижно прозорій воді та неординарній формі. З висоти пташиного польоту Пейто нагадує голову вовка. Більш ніж 5-ти кілометрова за площею водойма розташована у неймовірно миловидному передгірному районі. Води озера відрізняються насиченим бірюзовим відтінком та наявністю великої кількості мінеральних компонентів. Пейто постійно поповнюється водами льодовиків та гірських струмків і стають притулком для багатьох сортів благородної риби – форелі, лосося, щуки тощо.  

Швидко і просто зробити віртуальну екскурсію до озера Пейто дає можливість це відео.

5. Озеро Байкал – бур. Байгал Далай

Топ - 10 найглибших озер світу - Байкал

Ця водойма, розташована на Сході російського Сибіру, одночасно вважається однією з найбільших у світі по параметрам глибини (понад 1, 5 км) та площі (понад 30 кв. км). Завдяки тектонічному походженню, Байкал входить в перелік найчистіших озер світу. Більше того, вважається, що саме Байкал – саме чисте озеро світу. Вода водойми відрізняється високими показниками кисню в її складі та низькою температурою. Найвищі зафіксовані показники становлять +8℃ у саму теплу пору року. Велика кількість рослин, тварин та водних мешканців, навкруг водойми, неможливо зустріти в жодному іншому місці на Землі. 

Здійснити подорож на Байкал допоможе це відео.

6. Озеро Дженні – англ. Jenny Lake

Озеро Дженні - англ. Jenny Lake

Озеро Дженні - англ. Jenny Lake

Водойма отримала свою назву на честь дружини керівника однієї з перших експедиційних груп, що досліджували навколишню територію. Озеро щорічно наповнюється водами талих льодовиків, тому, вода у ньому постійно має сапфіровий колір. Знаходиться водойма у Сполучених Штатах на висоті 2 км над рівнем моря та має максимальну глибину 130 метрів. Найулюбленішою забавкою туристів вважається прогулянка на човні по кришталево-чистим водам Дженні, мандрівка до каньйону Каскейд та оглядання місцевої флори і фауни. 

Поки не знайшли можливості поїхати, зробіть відео-подорож. Заодно і свою англійську підтягнете. 😉

7. Озеро Тахо – англ. Lake Tahoe

зеро Тахо - англ. Lake Tahoe

Ще одна з самих чистих прісноводних водойм світу знаходиться в США у штаті Каліфорнія. Озеро оточене декількома гірськолижними курортами, тому, має неабияку популярність серед іноземних туристів. Це озеро посідає почесне друге місце серед найглибших і найбільших озер Штатів. Його глибина досягає 305 метрів, а площа – 500 кв. км. Тахо відрізняється дивовижно чистою водою та великою кількістю хвойних лісів навкруги. Рідкісні породи сосен, ялиць, трав та чагарників – все це приваблює безліч відвідувачів і робить саму водойму та навколишню територію особливим місцем для відпочинку. 

Озеро Тахо якщо і не найчистіше, то одне з самих-самих… І в Топ-10 тримається впевнено не дивлячись на ту кількість туристів, що його відвідують як влітку, так і взимку. Не вірите? Дивіться відео.

8. Блакитне озеро – англ. Blue Lake, а на майорі Rotomairewhenua

Блакитне озеро - англ. Blue Lake, а на маори Rotomairewhenua

Ця водойма з неймовірно чистими водами та мініатюрними розмірами розташована у Новій Зеландії. Щорічно озеро наповнюється водами навколишніх льодовиків, тому, її води вважаються екстремально чистими та мають властивість змінювати відтінок від небесно-блакитного до фіолетового кольору протягом світлового дня. Завдяки тому, що на шляху до водойми вода проходить велику кількість гірських порогів та фільтрується природним шляхом, вчені прирівнюють якість та чистоту озера до дистильованої води. 

Автор відео так і назвав свій фільм – Найчистіше озеро на планеті. Пропоную разом з ним швидко здійснити подорож на Блакитне озеро, що у Новій Зеландії.

9. Озеро Морейн – англ. Moraine Lake

Озеро Морейн - англ. Moraine Lake 

Ця знаменита льодовикова водойма знаходиться у Канаді та має площу розміром 0,5 кв. км, а глибину – не більше 14 метрів. Через те, що озеро знаходиться в дуже віддаленому та важкодоступному місці, термін відвідування водойми надзвичайно стислий. Туристи можуть милуватися красою кришталевої води та навколишніх гірних масивів лише з травня по вересень, бо у інший період влада перекриває гірські дороги через небезпеку їх використання. 

Автор відео вже зробив свою подорож на озеро Морейн і люб’язно ділиться з нами тією неповторною красою і дівочої чистотою, що побачив. Запрошую і вас подивитися відео з ютуба.

10. Озеро Бребенескул – зареєстровано як озеро Бербеняскул

Озеро Бребенескул - зареєстровано як озеро Бербеняскул

Ця дивовижна водойма розташована в Україні на Закарпатті. Для того, щоб насолодитись неймовірно чистотою водою, необхідно подолати відстань майже у 2 км над рівнем моря. Маршрут, який пролягає через Бребенескул вважається одним з найпопулярніших туристичних шляхів Закарпатської області. Довжина маршруту налічує приблизно 40 км та потребує достатньо багато часу на його подолання. Вода озера залишається чистою через те, що водойма є однією з найвисокогірніших в Україні та знаходиться на достатній відстані від промислових та жилих районів. 

Якщо ви не любитель підніматися високо в гори, то автор відео надає вам можливість побачити озеро Бребенескул і красу українських Карпат не тільки не виходячи з дому, але і не відходячи від комп’ютера. Вам не потрібно нікуди їхати … просто насолоджуйтеся …

Ось і добіг кінця зібраний для вас Топ 10 найчистіших озер на Землі. Як бачите, на планеті Земля до сих пір залишається велика кількість дивовижних місць, які по сьогоднішній день здатні надихати людей своєю природною красою. Ну а на питання, яке найчистіше озеро в світі, вчені все ще відповідаю – Байкал.