Місто Ахен Німеччина – пам’ятки та історія, фото та відео


Старовинне, велике і могутнє німецький місто Ахен (Аахен, нім. Aachen) щорічно надихає мільйони туристів приїхати до Німеччини. В його межах зібрано безліч пам’яток, архітектура та історичний дух яких не залишить байдужим жодного туриста, який обрав тур в це древнє місто. Це місце є одним з найбільш гідних для візиту, тому, що столиця величезної імперії франків, місто, звідки правил Карл Великий (Карл I) просто не може не вразити і залишить незабутні спогади на довгі роки.

Місто Ахен Німеччина - пам'ятки та історія, фото та відео

Де знаходиться Ахен

Це дивовижне місто розташоване на перетині кордонів трьох держав: Німеччини, Нідерландів і Бельгії.

Де знаходиться Ахен на карті Європи

Де знаходиться Ахен на карті Європи

Як видно на карті, найближчі до нього великі міста Німеччини – Кельн, Бонн, Дортмунд, Дюссельдорф.

Ахен на мапі Німеччини

Місто Ахен на мапі Німеччини

Знайдете всі пам’ятки Аахена на карті, перейшовши за посиланням.

Зовсім неподалік від міської межі розташований всесвітньо відомий національний парк Ейфель або Айфель. Можете здійснити віртуальну екскурсію в національний парк разом з авторами відео.

Історія Ахена

У І столітті нашої ери місцевість, де зараз розташовано місто, зацікавила римських вояків. У цьому унікальному місці розташовані гарячі мінеральні джерела, води яких відрізняються неповторним цілющим ефектом. Саме вони і привернули до себе увагу римських воїнів.

Розквіт міста припав на епоху правління Карла Великого, який за часів середньовіччя наділив Ахен званням столиці Франкської імперії. Саме він і став святим покровителем цього дивовижного міста. Після смерті Карла місто більше вже не відрізнялось особливою значущістю: в різні роки воно належало римлянам, французам, американцям, німцям.

Більше про місто Аахен, його історію дивіться у відео.

Пам’ятки Ахена

У всі часи Ахен славився як бальнеологічний курорт. Місцеві лікувальні води і сьогодні творять чудеса – допомагають туристам з усього світу позбутися проблем опорно-рухового апарату та інших патологій. Але, крім термальних джерел, Ахен дивує і великою різноманітністю цікавих історичних місць.

Сьогодні, місто розділене на 2 частини: старий історичний центр і околиці – нові райони міста. Більшість привабливих для туристів місць, розташовані, звичайно ж, в старій частині. Найпопулярнішими визначними пам’ятками вважаються:

Ахенский собор (нім. Aachener Dom, Aachener Münster, Kaiserdom)

Ахенский собор (нім. Aachener Dom, Aachener Münster, Kaiserdom)

Ще одна назва собору – Імперський собор. Це місце стало зимовою резиденцією Карла Великого. Цей старовинний собор величезних розмірів. Саме в Аахенському соборі розташована гробниця Карла, яка доступна для відвідування гостями міста. Тут запропоновані туристам цікаві екскурсії, під час яких гіди розповідають про незвичайну історію цього місця і Ахена в цілому.

Самостійно віртуально відвідати величний собор Карла Великого і дізнатися історію його створення можете за допомогою цього відео-сюжету.

Знаменитий Ахенский собор, який почали будувати на рубежі VIII-IX століть, завдяки проекту DW #DailyDrone можете побачити і з висоти пташиного польоту.

Скарбниця – Treasury of Aachen Cathedral

Це найцікавіший музей, в якому представлені дивовижні релігійні експонати, ікони, коштовні ювелірні вироби, що датуються середніми століттями.

Скарбниця - Treasury of Aachen Cathedral

У Скарбниці представлені основні святині християнства (пов’язка на стегнах Ісуса, шати діви Марії та інші). На жаль, виставка цих експонатів відкривається лише раз у 7 років і триває всього 10 років. Наступне відкриття показу святинь відбудеться у 2021 році.

Скарбниця - Treasury of Aachen Cathedral

Ахенській ярмарок по вівторках і Різдвяний базар

Ахенській ярмарок по вівторках і Різдвяний базар

Щотижнева ярмарка традиційно відбувається на головній ринковій площі Ахена. Тут можна купити свіжі фрукти, овочі, рибу і готові страви. Робота торговців на такому ярмарку завершується о 2 годині дня. Тут же, на площі, розташовані стародавній фонтан Ляльок, статуя Карла Великого, Ратуша.

Два рази на рік, взимку і влітку, в Аахені проходить ярмарок Öcher Bend. Відвідайте її разом з автором відео.

Гості міста, чий візит припаде на період з 21 листопада по 23 грудня, неодмінно мають відвідати Різдвяний ярмарок. Тут представлені тисячі сувенірів і виробів ремісників, а, також, страви місцевої кухні. Хочете потрапити на різдвяний ярмарок в Ахен не виходячи з дому – дивіться відео-сюжет.

Культурних та історичних пам’яток і цікавих місць для відвідування в Ахені більш ніж достатньо (музеї, фонтани, пам’ятники архітектури, стародавні церкви, карнавали, форуми, виставки). Місто відрізняється чистотою, порядком, доброзичливістю до відвідувачів.

Технічний університет в Ахені

Рейнсько-Вестфальський технічний університет Ахена (англ. RWTH Aachen University, нім. Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen) приваблює численних студентів з усього світу. Технічний університет входить до переліку 9 кращих вищих навчальних закладів Німеччини і 5 – Європи.

Технічний університет в Ахені

В університеті числиться рекордна кількість педагогів і більше 30 000 майбутніх математиків, будівельників, архітекторів, ІT-фахівців, економістів, геологів та ін. Корпус самого університету – один з найбільших у всій Європі.

Якщо вас цікавить практична інформація про елітний німецький ВНЗ RWTH в м. Ахен, то пропонуємо до перегляду ці два відео.

Відео-екскурсія по RWTH Aachen Universitaet.

Шопінг в Ахені

Найбільші торговельні точки (магазини, бутіки) зосереджені на центральних вулицях старого міста (в основному на вулицях Kleinmarschierstraße, Annastraße). Кожен бажаючий може придбати тут одяг останніх колекцій, сувеніри, аксесуари, прикраси, кондитерські вироби. Напередодні Різдва багато торгівельних лавок та павільйонів влаштовують приємні акції та радують покупців неймовірними розпродажами.

Як дістатися до Ахена

Для того, щоб потрапити в Ахен, туристу необхідно дістатися літаком до аеропортів Бонн/Кельн або Дюссельдорф, а потім пересісти на регіональний поїзд або автобус. На жаль, Ахен не має станцією зупинки швидкісних поїздів, тому поїздка залізницею триватиме для туриста трохи довше.

Міський транспорт в Аахені

Громадський транспорт міста закольцовано. Автобусні маршрути сплановані так, що кільцеве переміщення змушує кожен з них проїжджати через центр Ахена. Ще один вид транспорту – таксі. Їх вартість значно вище автобусів, однак, такий спосіб пересування більш комфортний.

Де зупинитися в Ахені

Місто-курорт у своєму розпорядженні має значну кількість місць, в яких турист може зупинитися. Ціни на проживання залежать від кількості зірок готеля і дати візиту. Таким чином, середня цінова категорія проживання – 60 євро за добу. У періоди різдвяних свят – 90 євро. У готелях-спа, розташованих неподалік від термальних вод – від 100 євро і вище.

Якщо ви плануєте самостійне подорож до Німеччини, вирішуєте в яке місто поїхати недорого і що подивитися в Німеччині, то Ахен (Аахен) – це одне із старовинних і мальовничих німецьких міст, яке варто відвідати. Ця відео-подорож допоможе вам зробити правильний вибір маршруту.

Погода і клімат

Помірно теплий клімат міста наділяє Ахен теплими (від + 1 ℃ до + 5 ℃) зимами і відносно прохолодним літом (від + 20 ℃ до + 23 ℃). Восени і навесні позначки градусника зупиняються на + 15℃. У місті часто випадають опади, незалежно від пори року.

Час

У літній період різниця в часі з Україною (Києвом), Росією (Москвою) і Білоруссю (Мінськом) – 1 година. Взимку з Росією, рівно також як і з Білоруссю різниця складає – 2 години.