Кастельфольіт-де-ла-рока – місто на скелі


Незвичайне місто Кастельфольіт-де-ла-рока знаходиться в Іспанії в межах вулканічної зони Ла Гароча на базальтовій скелі, висота якої сягає 50 метрів. Скеля, на якій побудоване місто, утворилась дуже давно в результаті неодноразового виверження вулканів.

Будиночки в містечку побудовані просто на краях урвища. Здається, що всі вони утворились саме із скелі. Близькість житлових споруд пояснюється шириною скелі, яка не перевищує 50 метрів. В старій частині міста будинки розміщені лише в два ряди.

Біля підніжжя скелі протікає невеличка річка, а через неї прокладено кілька місточків.

Кастельфольіт-де-ла-рока - місто на скелі

В цьому незвичному містечку проживає незначна кількість населення. Тут мешкає близько однієї тисячі населення. Містечко настільки невелике за розмірами, що його можна легко обійти пішки за півгодини.

Незважаючи на незначні розміри міста, його жителі справедливо  можуть пишатись своїми середньовічними памяˊтками. Серед таких визначних міст древня дзвіниця на даху церкви Сан-Сальвадор, яка має отвори на кожній частині світу. Варто зазначити, що церква Сан-Сальвадор була побудована ще в ХІІІ столітті, а на початку ХV століття вона була вщент зруйнована під час сильного землетрусу. Лише через два століття церкву відбудували. Однак в 1936 році в цій культовій споруді сталась пожежа. Церкву Сан-Сальвадор відновили та реставрували на пожертви прихожан уже після закінчення другої світової війни.

Відео: