Бушмени – жителі пустель Африки


Бушмени – корінні жителі Південної Африки. З давніх пір вони займались мисливством і вели кочовий спосіб життя. Бушмени настільки безпосередні, що вважають що все, що існує на землі належить всім, тобто вони не сприймають поняття приватної власності. Через це бушмени завжди були небажаними сусідами не лише для переселенців з Європи, але й для місцевих жителів. Вони спокійно полювали не лише на диких тварин, але й на свійських, які за певних обставин опинялись без догляду. Тому під натиском невдоволених сусідів представники цього племені змушені були відступити в малозаселені пустелі або ліси.

Бушмени

Цікаво, що бушмени спілкуються дуже специфічною мовою – за допомогою різних видів цокання, які в мові цих народів вважаються повноцінними звуками.

Зовні бушмени відрізняються від представників негроїдної раси. У них тонкі губи, більш світла шкіра та монголоїдні риси обличчя.

Бушмени

Представники цього племені добре пристосувались до життя в пустелі Калахарі. Треба відмітити, що в північній частині цієї пустелі ростуть невисокі чагарники, в яких водяться представники пустельної фауни, що є непоганою поживою для бушменів. Крім того, за допомогою довгих трубочок бушмени добувають собі воду з підземних водоносних басейнів пустелі.

Оскільки в Калахарі важко натрапити на крупну здобич, бушмени в основному вживають в їжу верхні частини рослин, їх коріння, плоди, горіхи. Рослини служать не лише джерелом їжі, з них виготовляють ліки та отруту для полювання. Крім того, цей містичний народ володіє таємницею виготовлення певних сумішей з трав, які здатні відганяти небезпечних хижаків, якщо ці трави кинути в багаття.

Оскільки бушмени ведуть переважно кочовий спосіб життя, їх житло нагадує тимчасовий курінь, або навіс, який споруджують з гілля і трави. Проживають певними групами, до складу яких входить кілька моногамних сімей. Вождя у цього племені немає. В якійсь мірі його роль виконує знахар, який при нагальній потребі домовляється з духами.

Серед бушменів існує розподіл обов’язків між чоловіками, які займаються полюванням та жінками, які збирають рослини та готують їжу. Серед улюблених страв смажена сарана займає почесне місце.

Більшість сучасних бушменів залишають кочове життя і наймаються до фермерів на роботу. Однак деякі представники цього народу бережуть свої стародавні традиції, залишаючись жити в пустелях та лісах, як і їх давні предки.

Відео: Kalahari Bushmen | African Tribes

Коментувати