Біосферний заповідник Асканія-Нова


Найстаріший біосферний заповідник планети Асканія-Нова знаходиться на території України серед херсонського степу. Його можна сміливо назвати справжнім прихистком для багатьох видів тварин, що є характерними мешканцями не лише українського степу, але й інших природних зон різних континентів.

Цей чудовий осередок живої природи був створений завдяки зусиллям барона Фрідріха Фальц-Фейна, який ще в кінці ХІХ століття організував спорудження перших вольєрів для представників степової фауни. В результаті активної діяльності барона серед типчаково-ковилового степу було споруджено унікальний зоопарк, а згодом і дендропарк, в якому було створено своєрідну систему поливу дерев і чагарників, а також систему подачі води у штучно створену мальовничу водойму для численного птаства.

Багато птахів обрали цю територію для гніздування, постійного проживання чи в якості зручного місця для перепочинку під час сезонних міграцій. Тут можна зустріти білих і чорних лебедів, фламінго, вінценосних журавлів, фазанів, дрохв, орлів, папуг, павичів, казарок, павичів та багато інших представників пернатих.

Цікаво, що степова рослинність в межах заповідної території зберіглась в первозданному вигляді. Адже тутешніх родючих чорноземів ніколи не торкався плуг. Саме тому на просторах заповідника ростуть рослини, які давно не зустрічаються в інших степах Євразії.

 

В Асканії-Новій вільно почувають себе види тварин, які занесені до Міжнародної Червоної книги та охороняються Бернською та Боннською конвенціями.

Типові представники степу гризуни – тушканчик великий, байбак, полівки – без перешкод мешкають серед просторів заповідника. Єдиною загрозою для них є нечисленні хижаки: лисиця звичайна, тхір  та ласка.

На просторах Асканії-Нової вільно пересуваються бізони, сайгаки, коні Пржевальського, кулани, буйволи, антилопи, зебри та багато інших представників світової фауни – мешканців степів та саван.

Відео: Асканія-Нова: перший степовий заповідник · Ukraїner

Відео:Сім природних чудес України. Асканія Нова