Африканське плем’я тутсі


Серед багаточисленних племен Африки варто відмітити плем’я тутсі, яких ще називають ватусі. Кількість представників тутсі нараховують близько 2 млн. чол. Найбільше їх проживає в межах Центральної Африки на території сучасних Руанди, Бурунді та Судану.

Крім того, що тутсі є представниками найчисельніших народів африканського континенту, вони відрізняються особливо високим зростом. Представники чоловічої статі мають середній зріст 193 см, а жінки – 175 см. Зовні вони схожі на жителів Ефіопії – такі ж стрункі з продовгуватим носом, а забарвлення шкіри дещо темніше ніж у решти жителів Африки. Як і в інших представників негроїдної раси у тутсі відносно масивні губи.

Щодо віросповідання, то представники плем’я сповідують католицизм та іслам, а також зберігають вірування в богів здоров’я та родючості.

тутсі

З давніх часів тутсі відзначаються войовничістю та ворожістю до представників інших племен. Однак в сучасний період вони стали не такими агресивними через власні нестатки та постійні злидні.

Тутсі бережуть свої традиції та культуру. З покоління в покоління передається фольклорний спадок: вірші, пісні, міфи, прислів’я, народні прикмети та повір’я. Серед тутсі є чудові автори поетичних творів, які заслуговують уваги поціновувачів мистецтва.

Традиційним музичним інструментом тутсі є «тамтам». Це – барабан, виготовлений з дерева та обтягнутий шкірою. Його прикрашають етнічними орнаментами, кожен з яких є символічним. Тому до цього музичного інструменту у всіх тутсі особливо шанобливе відношення. Вони вважають, що у «тамтама» є душа, тому всі важливі ритуальні події не обходяться без його супроводу.

Якийсь час територія, на якій проживають тутсі була під владою французьких колоністів. Тому частина цього племені спілкується на французькій мові. Половина жителів спілкується, читає і пише на мові руанда та рунді.

Для цих народностей характерний полігамний шлюб. Як і в більшості народів світу наречений викуповує наречену перед укладанням шлюбу. А перед тим як взяти шлюб, кожен молодий чоловік має довести свою дорослість тобто повинен вміти підстрибувати на висоту вищу власного зросту. Адже вміння стрибати у висоту є найважливішою ознакою справжнього чоловіка.

Коментувати