Високогірне озеро Тітікака


Високогірне озеро Тітікака знаходиться в Андах, на висоті 3812 метрів, на кордоні Перу та Болівії в межах плоскогір’я Антіплано.

Високогірне озеро Тітікака

Загальна площа озера 8300 км. Найбільша його ширина складає 80 км, а максимальна глибина водойми 304 м. Середня глибина Тітікака коливається в межах 140-180 м. З високогірних льодовиків, що оточують Альтіплано беруть початок безліч річок. Більша частина цих водотоків потрапляє в озеро. Солоність води близько 1 проміле. Тому озеро вважається прісноводним. Лише одна річка Десагуадеро бере початок з Тітікака і несе свої води до безстічного озера Поопо.

Температура води в озері майже не змінюється на протязі року і складає 10 – 12 градусів. Лише вночі температура на високогір’ї падає настільки, що вода озера встигає замерзнути в прибережній частині.

На думку вчених геологів сучасне високогірне озеро близько 100 мільйонів років тому існувало в складі давнього морського басейну і знаходилось на 3750 м нижче нинішнього свого положення. В ті давні часи сучасна високогірна водойма існувала в якості затоки, яка в результаті інтенсивних горотвірних процесів була піднята разом з окремими ділянками земної поверхні. Доказом є наявність у водах Тітікака морської риби, морських ракоподібних та навіть акул. Часто і на берегах озера знаходять рештки морської фауни.

Існує безліч припущень щодо походження назви озера. В перекладі з мови аймара «Тітікака» звучить як «священний камінь». Згідно з іншими версіями назва озера перекладається як «кам´яна пума» чи «олов’яне поле». Кожна з цих версій опирається на особливості самої водойми. Зокрема, назва «кам´яна пума» відображає обриси озера, що нагадують силует пуми, якщо дивитись на нього з певної висоти.

Високогірне озеро Тітікака

Високогірне озеро Тітікака

Береги озера заселені народами аймара та кечуа. Крім того, в межах озерної гладі існують плавучі очеретяні острови, на яких проживають індіанці уру. Ці плавучі поселення в свій час створювались для оперативного переміщення людей при виникненні небезпечних ситуацій. Жителі очеретяних островів використовують очерет для створення житла, будівництва човнів, виготовлення одягу та інших необхідних предметів побуту.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *