Вплив Дніпровських ГЕС на навколишнє середовище.


На ГЕС виробляється близько 20% всієї світової електроенергії. Робота ГЕС має цілий ряд переваг:
• Відсутність забруднень атмосферного повітря
• Регулювання рівня річки протягом року
• Поліпшення умов для судноплавства в результаті затоплення порожистих ділянок
• Оптимізація роботи енергосистеми в результаті збільшення навантаження в години «пік».

02

Особливо велику частку гідроенергії виробляють окремі країни, для яких характерний гірський рельєф. Гірські річки мають достатні запаси потенціальної енергії внаслідок значних показників падіння річки. Тому, створюючи ГЕС на таких річках, немає особливої потреби створювати великі водосховища, що порушує екологічну рівновагу в природному середовищі.

Зовсім інша справа із створенням ГЕС на рівнинних річках. Для того, щоб штучно створити перепад води, необхідно затоплювати значні площі. Особливо це стосується Дніпровських ГЕС. В результаті необдуманої гонитви за рекордами було затоплено і виведено з ладу 7 тисяч кв. км. родючих земель. Крім того, із зони затоплення відселили жителів сотень сіл, яких необхідно було забезпечити новим житлом і роботою. Багато цінних історичних і природних пам´яток назавжди опинились під водою.

03

Значні за обсягом площі родючих земель, які знаходяться поруч із водосховищами, перетворились на болото в результаті підйому рівня грунтових вод. Час від часу на берегах водосховищ спостерігаються обвали, в результаті яких береги водосховищ поступово руйнуються та розширюються.

Створення каскаду водосховищ на Дніпрі призвело до перетворення їх в застійні озера, в яких формуються сприятливі умови для розвитку синьо-зелених водоростей. Ці мікроорганізми покривають водойми плівкою, відбираючи кисень у інших мешканців водойм, що призводить до загибелі цінних промислових видів дніпровської риби.

04

Побудовані греблі на дніпровських ГЕС стають нездоланною перешкодою на шляху риби до звичних місць нересту. Крім того, забруднені стоячі водойми стали непридатними для розмноження цінних промислових порід риби. Багато іхтіофауни гине в результаті потрапляння в лопаті турбін, а також в забрудненій сільськогосподарськими та промисловими відходами воді рукотворних морів.

Коментувати