Унікальні фауна та флора Австралії


Унікальність фауни і флори Австралії пояснюється не лише віддаленістю цього материка від інших континентів. Справа в тому, що Австралія відокремилась від давнього материка Гондвани раніше від інших південних материків. Тому еволюція тут пішла по іншому шляху. В свій час Джеральд Даррелл справедливо назвав Австралію «горищем світу», тому що там зберігся ботанічний та зоологічний мотлох, який на всіх інших материках не встояв під натиском еволюційних процесів. Підтвердженням є той факт, що більше 80% місцевих рослин і тварин є ендеміками і зустрічаються виключно в межах Австралії та на прилеглих островах. В межах цього континенту нараховують більше як 27 тисяч видів вищих рослин, 250 тисяч видів грибів, 828 видів птахів, 378 видів ссавців, 300 видів ящірок, 140 видів змій, 2 види крокодилів, 4000 видів риб, 1700 видів коралів та 50 видів морських ссавців у прибережних водах.

22

Ліси Австралії на 80% складаються з евкаліптів, яких нараховують тут близько 3 тис видів. Крім евкаліптів часто в лісах та напівпустелях зустрічаються акації, яких в Австралії більше як 1 тис видів. Варто відмітити, що один із видів, а саме золота акація, є неофіційним символом цієї держави. Крім того, на південному континенті ростуть унікальні чайні дерева, мангрові зарості та кипарисові сосни. Серед рослин є такі, що можуть завдати сильного болю і викликати непритомний стан у людини від одного лише дотику. До таких відносять лапортею деревовидну, яка є далекою родичкою відомої кропиви. Цікаво, що після контакту з такою рослиною біль змінюється страшенною сверблячкою, яка відчувається на протязі ще трьох місяців.

20

Третина всіх ссавців Австралії – представники сумчастих тварин, яких нараховують близько 140 видів. Найбільш відомими серед сумчастих є кенгуру, комбати та коали. Ці тварини також є національними австралійськими символами. І це не випадково. Адже на території материка мешкають 55 видів кенгуру, які різняться своїми розмірами та вагою від 500 г до 90 кг. Мабуть тому зображення кенгуру займає почесне місце на гербі австралійської держави. Унікальними є представники яйцекладних ссавців – качконіс та єхидна, які також зустрічаються лише на території Австралії.

24

Половину від усіх видів птахів становлять ендемічні види. Лише на цьому материку мешкають кукабари, лірохвости, чорні лебеді та малі пінгвіни.

Варто відмітити, що на території Австралії дуже багато отруйних змій, а в північній частині материка зустрічаються небезпечні крокодили.

21

Австралію справедливо називають природним заповідником планети. Тому австралійці бережуть і захищають свої унікальні природні багатства. В Австралії прийнятий спеціальний документ, який регулює охорону природи і носить назву «Акт про захист навколишнього середовища та біологічної різноманітності», створено багато природоохоронних територій, а 16 природних об’єктів материка занесені в Список Всесвітнього спадку ЮНЕСКО.

Коментувати