Місто Дортмунд Німеччина – історія, пам’ятки і футбол


Місто Дортмунд (нім. Dortmund) є одним з найбільших міст Німеччини. Воно приймає щорічно мільйони туристів, притягуючи їх своєю міццю, красою природних зон і парків, культурними багатствами, а також цікавими архітектурними рішеннями, старими церквами, пам’ятниками та сучасними пам’ятками.

Незважаючи на величезну індустріальну розвиненість, німецький Дортмунд був і залишається місцем сотень закладів для відпочинку, шопінгу, спорту та розваг.

Місто Дортмунд Німеччина - історія, пам'ятки і футбол

Розташування Дортмунда

Півмільйонне місто знаходиться в західній частині Німеччини на березі річки Ліппе. За даними сучасного адміністративно-територіального поділу Німеччини, дане місто відноситься безпосередньо до федеральної землі Північний Рейн.

Місто Дортмунд на мапі Німеччини українською мовою

З півдня сусідами міста є відроги Ардайского масиву, з півночі – область під назвою Мюнстерланд, зі сходу – Зостська рівнина, а з заходу – Рурський басейн.

Детальна карта Дортмунда відкриється в сусідній вкладці, якщо натиснете на посилання. Назви вулиць, пам’яток, кафе, ресторанів, готелів та інших міських об’єктів там нанесені в тому числі і українською мовою.

Історія міста Дортмунд

Місто Дортмунд Німеччина - історія, пам'ятки і футбол

Починаючи з 880 року місто було декілька разів перейменовано і тричі зазнавало практично повного руйнування. Величезна пожежа у 12 столітті, напад під час Тридцятирічної війни, бомбардування і обстріли Другої Світової – завдали Дортмунду, його архітектурі та історичним пам’ятникам колосального збитку. Однак, кожен раз місто відбудовували.

З XІX століття місто славилось пивоварінням, галузями вуглевидобутку і сталеплавління. Дортмунд одним з перших міст Німеччини зайняв нішу транспортного залізничного і водного вузлів регіонального масштабу. Сьогодні, вугільна і важка промисловості зішли нанівець, а на зміну їм прийшли сучасні індустрії: інформаційні технології, науково-дослідні галузі, електронна промисловість і т.п. Сучасний Дортмунд – найбільший центр інноваційних технологій на території всієї Європи.

Ця невелика відео-подорож допоможе вам побачити Дортмунд сьогодні і скласти своє уявлення про нього.

Пам’ятки Дортмунда

З переліку найзнаменитіших історичних місць і нових унікальних пам’яток міста обов’язково потрібно відвідати:

Вестафаленпарк Дортмунд – Westfalenpark Dortmund

Вестафаленпарк - Westfalenpark Dortmund

Дортмунд дивує туристів великою кількістю зелених зон і парків. Найбільший і найкращий з них – це Вестфаленпарк. Він є одним з найбільших в Європі. Вестфален парк обладнаний спеціальними залізною і канатною дорогами для огляду всіх його красот. Гості міста можуть відвідати величезну дитячу площадку, неймовірний розарій, знамениту башту Флоріантурм із смотровою площадкою і багато інших місць, розташовані на величезній території паркової зони.

Відео про Дортмунд і Вестфаленпарк допоможе вам здійснити самостійно захоплюючу віртуальну подорож.

Корисна інформація для туристів, охочих відвідати Вестфаленпарк:

  • місце розташування – An der Buschmuhle 3, Дортмунд
  • час роботи – 9.00-21.00
  • вартість – 6 євро

Музей сучасного мистецтва “U” (Дортмундер U) – Dortmunder U або U-tower

Музей сучасного мистецтва U Дортмунд Німеччина

Цей музейний центр виник в будівлі пивоварного заводу Дортмунд Юніон, побудованого у 20-их роках минулого століття. Музеї в будівлі заводу з’явилися у 2007 році. Дортмундер U включає в себе безліч арт-просторів, які здатні вразити уяву навіть найвибагливішого поціновувача сучасного мистецтва. Унікальні та цікаві колекції розташовуються на 6-ти поверхах будівлі. Відмінною особливістю цього місця вважається безкоштовний оглядовий майданчик з панорамою на велику частину міста.

Хочете прямо зараз здійснити екскурсію по дортмундському музею сучасного мистецтва? Це невелике, але цікаве відео допоможе вам в цьому.

Корисна інформація для туристів, які бажають самостійно відвідати Музей сучасного мистецтва U:

  • місце розташування – Rheinischer Platz, 44137, Дортмунд
  • час роботи – 11.00-18.00 (вівторок-середа), 10.00-17.00 (вихідні)
  • вартість – дорослі – 8 євро, діти – 7 євро

Підвісна дорога H-Bahn

Підвісна дорога Дортмунд Німеччина

Підвісна залізниця з’єднує 2 великих міських райони. Це дивовижне місце, проїхавши по якому кожен турист має можливість оцінити неймовірні види Дортмунда.

Сигнал Ідуна Парк – Signal Iduna Park

Сигнал Ідуна Парк Дортмунд Німеччина

Стара назва цього місця – Вестфаленштадіон. Це найбільший в Німеччині спортивний комплекс. Тут розмістився не тільки футбольний стадіон сучасного формату, що розрахований більш ніж на 80 тисяч уболівальників, а й критий каток, легкоатлетичний, тенісний та інші зали. Господарями стадіону є футболісти місцевої команди – Боруссія.

Здійснити віртуальну екскурсію по знаменитому стадіону можете разом з авторами відео.

Точна адреса, де знаходиться Signal Iduna Park: Strobelallee 50, 44139, Дортмунд.

Стара ратуша Дортмунда – Altes Stadthaus Dortmund

Стара ратуша Дортмунд Німеччина

Це чудова п’ятиповерхова будівля була побудована ще XIX столітті в стилі неоренесансу. Раніше споруда використовувалась для засідання міської влади. Пам’ятка має величезне історичне значення тому, що при її будівництві були задіяні елементи від будівлі, яка була, практично, повністю зруйнована.

Дортмунд славиться найсмачнішим у всій Німеччині пивом власного виробництва. Тут навіть є музей пивоваріння – Brauerei-Museum Dortmund. А ще, приїхав у місто, ви зможете відвідати Вестфальський музей промисловості (Westfalian Museum of Industry), музей німецького футболу (German Football Museum), Флоріантрум (Floriantrum) і ще багато унікальних та цікавих місць. Тому, не вірте тим, хто каже, що німецьке місто Дортмунд не цікаве для самостійних екскурсій. Це не правда. Інші, не менш цікаві за згадані, пам’ятки Дортмунда, що не ввійшли в наш список, можете побачити у відео.

Місця для шопінгу в Дортмунді

Центр міста перенасичений великою кількістю магазинів, в яких кожен турист може знайти абсолютно все: одяг, взуття, прикраси, сувеніри та іншы товари. Звання торгового кварталу належить частины міста під назвою Hellweg.

Разом з автором відео можете здійснити прогулянку торговим центром міста, побачити місця популярного шопінгу, атмосферні кафе і ресторани міста, де можна поласувати дивовижно смачними і ситними стравами німецької кухні.

Футбол і Дортмунд

Футбольна команда Боруссія виникла у 1909 році. Початковою формою клубу стали біло-блакитні футболки з червоною маркою смугою, які на сьогодні замінені на чорно-жовті кольори.

Футбольний клуб Боруссія завоювала величезну кількість трофеїв в масштабах країни і стала переможцем та фіналістом багатьох матчів міжнародних змагань Кубка і Суперкубка УЄФА, Кубка Світу, Міжконтинентального Кубка і багатьох інших.

Футбол і Дортмунд

Для більш детальної інформації про футбольних зірок команди, їх кар’єри та історії, пропонуємо відвідати офіційні сайт Боруссії (www.bvb.de).

Як дістатися до міста

У місті повноцінно функціонує власний аеропорт, який приймає величезну кількість рейсів щодня. Купуючи квитки на літак, слід знати, що аеропорт Дортмунда приймає літаки лише з самої Німеччини, а також з Великобританії, Польщі та Болгарії. Альтернативою для туристів може стати аеропорт в Дюссельдорфі. Якщо ви вже перебуваєте у Германии або найближчих країнах, то доїхати до Дортмунда можна залізницею або автобусом.

Як дістатися до Дортмунда

Міський транспорт Дортмунда

Дортмунд має у своєму розпорядженні всі відомі сучасному світові транспортні внутриміські засоби: гілки метро, ​​міський і приватний транспорт, таксі, підвісна дорога та інші.

Проживання та середні ціни в Дортмунді

Місто має в своєму розпорядженні готелі, починаючи від висококласних та престижних, закінчуючи житлом середньої вартості та хостелами. Вартість проживання для гостей міста варіює від декількох десятків тисяч євро до кількох євро за добу. Таким чином, кожен турист , що приїхав у це чудове місто, зможе підібрати місце, де можна зупинитись на ніч, відповідно до своїх потреб та можливостей.

Клімат та погода у Дортмунді

Погода і клімат Дортмунда Німеччина

Завдяки особливостям розташування міста, його клімат відрізняється помірними температурами взимку і прохолодою влітку. У літню пору температура часто не перевищує показників 20-22℃, восени і навесні це 9-14℃, в зимовий період – 0-5℃. Якщо вам потрібна точна погода в Дортмунді на 10 днів, то просто пройдіть по посиланню.