Малагасійці – жителі Мадагаскару


Малагасійці проживають на території одного з найбільших островів світу. Малагасійцями називають сучасне етнічне населення республіки Мадагаскар, яке складається з 18 підгруп і сформувалось з нащадків індонезійських та африканських народів, а також інших переселенців. Цікаво, що індонезійські народи прибули на острів ще в 550 – 350 рр. до н. е. Починаючи з Х століття країна зазнала арабського впливу, і мусульманські традиції розповсюдились практично по всьому острову. Однак іслам в основному не прижився, в зв’язку з тим, що з XVI століття значну роль у формуванні культури місцевого населення почали відігравати європейці, зокрема французи, які тривалий час володіли островом. Мабуть тому жителі Мадагаскару ввібрали в себе риси відразу кількох світових культур: в більшій мірі індонезійської та племені банту і в меншій мірі окремі риси європейських звичаїв.

Малагасійці - жителі Мадагаскару

Зокрема в національній музиці чітко прослуховуються як арабські, так африканські та європейські ритми. Треба відмітити, що малагасійці навіть в повсякденному житті знаходять час для народних пісень, танців та гри на музичних інструментах.

Серед традиційних занять різьба по дереву та виробництво з дерева кухонного начиння і дитячих іграшок, ткацтво, виробництво плетених кошиків, капелюхів, золотих та срібних прикрас. Традиційним є вбрання з декоративної тканини рабани, яку виготовляють з волокна пальми рафії.

Жителі Мадагаскару традиційно полють на морських черепах, використовуючи для цієї мети риб – причеп. Кожна така риба здатна втримати на собі вагу близько 30 кг. Прив´язану мотузкою рибу рибалки піднімають на поверхню води разом з черепахою, до якої риба встигає присмоктатися в морі.

Більша частина місцевих жителів сповідує древній культ предків і поклоняється померлим пращурам. Мабуть тому основним святом на острові вважається фамадіхана – шанування померлих, яке відзначається з червня по вересень. В цей час останки померлих родичів дістають із склепів, очищають їх та виставляють для загального огляду. Через певний період священні останки загортають у новий саван і у супроводі веселої юрби з піснями і танцями кладуть їх на нове місце у склепі.

Лемури

Малагасійці вірять у переселення душ. Тому окремих тварин тут забороняється знищувати і завдавати їм шкоди. Зокрема, малагасійці поклоняються лемурам, яких в місцевих джунглях неймовірна кількість. Жителі острова вважають, що душі тих, хто заблукав у джунглях, переселяються в цих тварин. Тому і не чіпають їх.

Мадагаскар

Близько половини населення є християнами, а всього 7% жителів острова – мусульмани. Мова жителів Мадагаскару – малагасійська, яка належить до австронезійської мовної сім´ї і дуже схожа на мову народів Індонезії та Малайзії, що є ще одним підтвердженням походження цих народів з Південно-Східної Азії.

Мадагаскар

Відео: Орёл и Решка. 4 СЕЗОН. #10 Мадагаскар

Коментувати