Кубер-Педі – підземне місто Австралії


Невелике місто Кубер-Педі, населення якого складає близько 2 тисячі чоловік, розташоване в штаті Південна Австралія є одним із найбільш незвичних місць Австралії. По-перше це місто вважається світовою столицею опалів. Адже саме тут в 1915 році під час пошуків води випадково було знайдено багате родовище цього дорогоцінного каміння, в якому зосереджено близько 30% його світового запасу.

Кубер-Педі - підземне місто Австралії

Крім того, Кубер-Педі вважається підземним містом. Не випадково назва міста на мові австралійських аборигенів звучить як «печера білої людини». Половина його населення проживає в підземних будинках. Справа в тому, що місто розташоване недалеко від пустелі Вікторія. Тому вдень тут панує така неймовірна спека, що в звичайних будинках втриматись просто неможливо. Варто зазначити, що сучасні оселі в Кубер-Педі обладнані кондиціонерами і нічим не відрізняються від звичайних міських будинків, а на початку ХХ століття жителі міста рятувались від пекельного сонця, споруджуючи підземне житло, всередині якого постійно підтримується комфортна температура 22-25о С.

Опали

Опали

Першими, хто наважився оселитись під землею, були шахтарі, які прибули сюди на роботу. Підземні оселі надавали можливість робітникам ховатись не лише від спеки, але й від піщаних бур.

Кубер-Педі - підземне місто Австралії

Типовий підземний будинок облаштовували в скелях. Він складається з трьох кімнат кухні і ванної кімнати. Кожна з підземних осель обладнана каналізаційною системою, водогоном та електрикою. В багатьох таких оселях був спеціальний вихід безпосередньо до місця роботи – в шахту. Варто зазначити, що вартість будівництва такого будинку ні в чому не поступалась вартості будівництва звичайного житла.

Для підземних кімнат характерні два способи обробки стін: натуральна та сучасна. При натуральній обробці стіни та стелю покривають спеціальним розчином, який захищає помешкання від пилу. Сучасна обробка нічим не відрізняється від оздоблення стін та стелі в звичайному будинку.

Особливістю підземних будинків є незначна кількість вікон, що обмежує доступ сонячному промінню. Як правило, їх встановлюють біля вхідних дверей. Сучасні власники підземної нерухомості дозволяють собі збільшувати кількість вікон в своїх помешканнях. Натомість обладнують своє житло кондиціонерами.

Кубер-Педі - підземне місто Австралії

Цікаво, що в Кубер-Педі під землею перебувають не лише житла та шахти. Тут є також підземні магазини, готелі, художня галерея, ресторани, бари, майстерні, церкви та навіть кладовище.

На поверхні підземного міста існує поле для гольфа. Звичайно на ньому відсутня трава. Через сильну спеку грають тут лише вночі м’ячами, які світяться. Кожний гравець приносить шматочок дерну, який використовує для того, щоб зробити вдалий удар.

Коментувати